Szerda este rendezték az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának rangadóját, amelyen két londoni együttes találkozóján a Chelsea 2-0-ra nyert a Tottenham Hotspur ellen a Stamford Bridge-en. A nagycsapatok közül az Arsenal, a Liverpool és a két manchesteri klub, a United és a City is győzött.

A Ligakupa-döntőt követően a lecserélését megtagadó Kepa Arrizabalaga kimaradt a Chelsea-ből,

Willy Caballero állt a hazai csapat kapujában

a Tottenham Hotspur elleni londoni rangadón.

A Chelsea már a 6. percben megszerezhette volna a vezetést,

de Gonzalo Higuaín a kapufát találta telibe Moussa Sissoko rossz felszabadítása után.

Nem sokkal később büntetőt reklamáltak a hazaiak, de a játékvezető szerint César Azpilicueta beadása után a Spurs-védő keze le volt szorítva, így folytatódhatott a játék.

Willy Caballero állt ezúttal a Chelsea kapujában Forrás: AFP/Adrian Dennis

Az újabb Higuaín-helyzet után kicsit csendesebb és kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, egészen a félidő hajrájáig, amikor

Harry Winks unta meg a tétlenkedést, és a kapujából kicsit kint álló Caballero fölött a felső lécet találata el.

Ám hiába volt két kapufa is az első félidőben, gólt nem láthatott a közönség.

A második játékrészt is a Chelsea kezdte jobban, Higuaín a kapuba is betalált, apró szépséghiba, hogy lesről tette, így természetesen maradt a gólnélküli döntetlen. Az 57. percben viszont már semmi nem mentette meg a Tottenham együttesét,

Pedro Hugo Lloris lábai között lőtt a kapuba.

A 65. percben Kane előtt adódott jó lehetőség, de nem találta el jól a labdát, amely jól mutatta a Spurs szerda esti formáját. A 84. percben egy egészen elképesztő öngóllal dőlt el végleg a meccs,

Kieran Trippier érthetetlen módon lőtt a saját kapujába.

Újabb gól pedig már nem esett - a végén még volt egy kis kakaskodás -, Sarri csapata a City elleni rossz eredmények után a Tottenham elleni városi rangadón tudott javítani.

Cserék

Az Arsenal és a Liverpool gálázott, előbbi a Bournemouth ellen nyert 5-1-re, utóbbi a Watfordot küldte haza öt góllal. A nagycsapatok napja volt a mai, ugyanis a Manchester United a Crystal Palace otthonában győzött 3-1-re, míg a Manchester City, ha küszködve is, de Sergio Agüerő büntetőből szerzett góljával nyert.

Premier League, 28. forduló
Chelsea–Tottenham Hotspur 2–0 (Pedro 57., Trippier 85. – öngól)
Arsenal–AFC Bournemouth 5–1 (Özil 4., Mhitarjan 27., Koscielny 47., Aubameyang 59., Lacazette 78., ill. Mousset 30.)
Southampton–Fulham 2–0 (Romeu 23., Ward Prowse 40.)
Crystal Palace–Manchester United 1–3 (R. Lukaku 33., 52., A. Young 83., ill. J. Ward)
Liverpool–Watford 5–0 (Mané 9., 20., Origi 66., Van Dijk 80., 83.)
Manchester City–West Ham United 1–0 (Agüero 59. – tizenegyesből)