A Barcával elbírt a Valencia, Messivel nem

Horizontal
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates after scoring during the Spanish league football match FC Barcelona against Valencia CF at the Camp Nou stadium in Barcelona on February 2, 2019. (Photo by LLUIS GENE / AFP)
A Barcelona hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Valenciával a spanyol bajnokság 22. fordulójának rangadóján.

Busquets és Dembélé hiányában Ernesto Valverde vezetőedző megengedte magának azt a luxust, hogy a szerdai El Clásicóra való tekintettel a padon hagyta Albát, akit az eredetileg középpályás/jobbhátvéd Roberto helyettesített a bal oldalon. A hanyagság sokba került a Barcának.

A meccs elején a Valencia meglepte a Barcát Forrás: AFP/Lluis Gene

Az utóbbi hetekben egyre jobb formába lendülő Valencia egy remek kontra végén Gameiro góljával szerzett vezetést a 24. percben, majd nem sokkal később a már említett Roberto követett el buta szabálytalanságot a tizenhatoson belül, amiért a bíró büntetőt ítélt. Parejo lába ilyen helyzetekben nem szokott megremegni, a spanyol középpályás ezúttal is magabiztosan lőtt a kapuba, így már az első félóra végére kétgólos előnybe került a Valencia.

A szépítésre nem kellett sokat várni, egész pontosan hét percet, ekkor a Barca kapott tizenegyest, amiből Messi rúgott gólt. Ez volt sorozatban a nyolcadik bajnoki, amelyen az argentin betalált.

Messi sorozatban a nyolcadik bajnokiján talált be Forrás: AFP/Lluis Gene

A második félidőre Valverde korrigálta a hibáját, és Semedo helyett becserélte Albát, így Roberto visszamehetett a jobb oldalra. A Barca a szokásosnál is nagyobb nyomást helyezett ellenfelére, brutális fölényben birtokolta a labdát, de Netón nem tudott kifogni, a brazil kapus többször is nagyot védett. A 64. percben viszont már ő is tehetetlen volt, amikor Messi 20 méterről, több Valencia-védő között a jobb alsó sarokba tekerte a labdát.

A vége maradt a 2-2, így megszakadt a Barca győzelmi sorozata a bajnokságban, ami november 24.-e óta tartott. Ha vasárnap az Atlético Madrid megveri idegenben a Real Betist (nem lesz könnyű), akkor három pontra csökken a különbség a két csapat között a táblázaton.

Barcelona-Valencia 2-2