38 másodperccel a becserélése után lőtt gólt a ManUnited csatára

fbl Horizontal
Manchester United's Belgian striker Romelu Lukaku gestures during the English Premier League football match between Manchester United and Newcastle at Old Trafford in Manchester, north west England, on October 6, 2018. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Ole Gunnar Solskjaer a negyedik meccsét is megnyerte a Manchester United edzőjeként, miután csapata 2-0-ra győzött a Newcastle ellen a Premier League 21. fordulójában. A Chelsea nem bírt a Southamptonnal.

A Solskjaer-érában most először nem volt korai United-gól, és ez meg is látszott a meccsen. A kiesés elől menekülő Newcastle sem labdát birtokolni, sem bárminemű kockáztatot vállalni nem akart, Rafa Benítez hazai pályán is megelégedett az iksszel. A United nagy mezőnyfölényben játszott, de nem találta a fogást ellenfelén, így komoly gólhelyzetet sem tudott kialakítani az első félidőben. A legnagyobb lehetőség Rashford előtt adódott, de a fiatal támadó még lövésig sem jutott el, a kapus tisztázott előle.

A United megszenvedett a Newcastle-lel Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

Ugyanez a játékkép folytatódott a második félidőben is, mígnem Solskjaer pályára küldte Lukakut, aki 38 másodperccel később egy óriási kapushibát kihasználva közelről a kapuba lőtt. A 80. percben a United lezárta a találkozót, miután egy kontra végén Alexis passzából Rashford talált be.

Newcastle-MU összefoglaló itt.

A nap meccsét Bournemouth-ban játszották, ahol a Watford Deeney duplájával még az első félóra letelte előtt kétgólos előnybe került, majd ezt követően hat perc leforgása alatt négy gólt lőttek a csapatok 3-1-es elosztásban, így szünetben 3-3 volt az eredmény (és a végén is).

A Bournemouth-Watforddal ellentétben a West Ham-Brighton meccsen egyetlen gól sem esett az első félidőben, a másodikban viszont a Brighton két percen belül két gólt szerzett, majd nem sokkal később a West Ham is megcsinálta pontosan ugyanezt, így lett 2-2.

A Chelsea csak lesgólig jutott a Southampton ellen.