A Pep Guardiola vezette Manchester City bejutott a legjobb 32 közé az angol labdarúgó FA-kupában, miután vasárnap délután 7-0-ra legyőzte a másodosztályú Rotherham csapatát az Etihad Stadionban.

A City már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. A 12. percben De Bruyne passza után Sterling nyitotta a gólok sorát. Az angol válogatott játékos 2015-ös leigazolása óta a 167. mérkőzését játszotta a manchesteri csapatban, ez alatt 55 góllal és 45 gólpasszal 100 találatban vállalt szerepet.

Raheem Sterling az egyik legfontosabb játékos Guardiola csapatában Forrás: AFP/Oli Scarff

A 43. percben a 18 éves Phil Folden rossz labdaátvétele után is bepattant a labda a vendégek kapujába. A lefújás előtt Kyle Walker középre lőtt labdáját a menteni igyekvő Semi Ajayi védhetetlenül lőtte a saját csapata kapujába.

A City a fordulás után sem vett vissza a tempóból.

Az 52. percben Sterling tálalása után a brazil Gabriel Jesusnak csak az üres kapuba kellett passzolnia, majd a 73. percben az algériai Rijad Mahrez talált be ajtó-ablak helyzetből. Öt perccel később Ilkay Gündogan szögletéből az argentin Nicolás Otamendi fejelt gólt, majd a 85. percben Gündogan átadása után a német válogatottbeli csapattársa, Leroy Sané állította be a 7-0-s végeredményt egy 18 méteres bombával.

Leroy Sané bombagólja a Rotherham ellen Forrás: AFP/Oli Scarff

A Manchester City legutóbb 51 éve szerzett hét gólt az FA-kupában, amikor 1968-ban 7-0-ra legyőzte a Reading csapatát.

FA-kupa, a legjobb 32 közé jutásért:
Manchester City–Rotherham United (II.) 7–0 (Sterling 12., Foden 43., Ajayi 46. – öngól, G. Jesus 53., Mahrez 73., Otamendi 78., Sané 85.)
Millwall (II.)–Hull City (II.) 2–1 (Ferguson 82., 85., ill. Toral 52.)
Preston North End (II.)–Doncaster Rovers (III.) 1–3 (A. Hughes 56. ill. Marquis 5., Anderson 72., Wilks 87.)
Fulham–Oldham Athletic (IV.) 1–2 (Odoi 52., ill. Surridge 76. –11-esből, Lang 88.)
Woking (VI.)–Watford 0–2 (W. Hughes 13. Deeney 75.)
Queens Park Rangers (II.)–Leeds United (II.) 2–1 (Bidwell 75. Oteh 23., ill. Halme 25.)
Sheffield United (II.)–Barnet (V.) 0–1 (Coulthirst 21. – 11-esből)