A Manchester City az első félidőben három perc alatt szerzett két gólt, a Tottenham csak szépíteni tudott, majd a második félidőben Sterling döntötte el a mérkőzés sorsát.

A Manchester City finoman szólva sem tud maga mögött túl sikeres időszakot, Pep Guardiola csapata a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében kettős vereséggel búcsúzott a Liverpool ellenében, miközben a bajnokságban kétgólos előnyt leadva kapott ki legutóbb a Manchester Unitedtól úgy, hogy az esetleges siker bajnoki címet ért volna, miközben a Tottenham 14 veretlen bajnoki után fogadta ellenfelét.

A City előnye a forduló előtt így is 13 pont volt a második helyezett United és 17 a negyedik Tottenham előtt.

A meccset a vendég manchesteriek kezdték jobban, Leroy Sané kapásból lőtte telibe a kapufát a 4. percben, majd nem sokkal később Hugo Lloris kapuja mellé tekert.

Gabriel Jesús kezdte a manchesteri gólgyártást Forrás: AFP/Ian Kington

A nagy akarásnak a 22. percben lett meg az eredménye, Kompany indítása után Gabriel Jesús lépett ki és passzolt a kapuba Lloris alatt.

A 25. percben már 2-0-ra vezetett a City, Lloris rohant ki a kapujából, de Raheem Sterling eltolta mellette a labdát, a francia kapus pedig becsúszva felrúgta őt. Az eset talán a tizenhatoson kívül történt, de Moss játékvezető tizenegyest adott, amit Gündogan higgadtan értékesített.

Amikor már minden simának tűnt, - csakúgy, mint egy hete - a City hagyta visszajönni az ellenfelet, Christian Eriksen flipperes lövésével szépített a Spurs. A dán utolsó négy meccsén ötödik gólját szerezte.

A második félidőben behúzta a kéziféket a Manchester City, érhetetlenül visszaállt Pep Guardiola csapata.

A Tottenham labdabirtoklásban átvette az uralmat, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani. A 60. perc után rázta meg magát kicsit a City, de Jesús és Sterling is ziccerben hibáztak.

A 70. percben Sterling hagyott ki újabb ziccert, majd egy szöglet után Jesús lőtt kapura, Lloris védése után pedig Sterling elé került a labda, aki most már nem hibázott, 3-1.

A Tottenham három éve nem kapott három gólt hazai bajnokin. Akkor nyerni tudtak 4-3-ra a Leicester ellen, de ez most nem sikerült.

Tottenham Hotspur–Manchester City 1–3 (Jesús 22., Gündogan 25 – tizenegyesből, Sterling 72. ill. Eriksen 42.)