Lassan elfogynak a jelzők a Liverpool egyiptomi támadójára, aki a Watford elleni bajnokin négyszer talált be.

Az FA-kupa negyeddöntője miatt csak négy meccset játszottak ezen a hétvégén a Premier League-ben, ezek közül is kiemelkedett a Liverpool-Watford összecsapás. Angliában sem túl rózsás a helyzet, ami az időjárást illeti, szakadó hóesésben kezdtek a csapatok.

Szalaht ez sem zavarta meg, már a 3. percben csomót kötött Britos lábára és megszerezte 25. PL-gólját, afrikai játékosként csak Didier Drogba van előtte, ő egy idényben 29-ig jutott 2010-ben.

Mohamed Szalah, a szurkolók kedvence Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

A jó kezdés után jött egy kis visszaesés, Emre Cant kellett lecserélni sérülés miatt, az ő helyére James Milner érkezett, majd Pereyra is mutatott egy nem csúnya trükköt, ő Manét bőrözte be nagyon csúnyán vagy éppen szépen – nézőpont kérdése.

Az első félidő végén újra rákapcsolt a Liverpool, a 39. percben Szalah passza után Firmino lövését védte Karnezis, majd Szalah is kapott egy jó passzt Robertsontól és az egyiptomi belőtte idénybeli 34. gólját, ennyit még soha nem lőtt debütáns egy szezonban a Vörösök mezében.

A második félidőben jött az újabb Liverpool-gól, Szalah beadása után a brazil Firmino sarkazott volna a kapuba, végül inkább térdelt, de a végeredmény ugyanaz lett. A brazil 23. gólját lőtte ezzel karriercsúcsot fut, Hoffenheimben 22 volt a rekordja egy szezonban.

Szalah a 79. percben bolondot csinált szinte az összes Watford-védőből és hihetetlen higgadtan lőtt a kapuba. A hajrára is maradt egy Szalah-találat, ekkor egy kipattanót lőtt be, megszerezve negyedik gólját a meccsen és a 36-at az idényben.