A magyar másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Merkantil Bank Liga NB II) 27. fordulójában a Soroksár együttes 2-0-ra verte a Kazincbarcikát, így a ferencvárosi legenda, Lipcsei Péter a szülővárosa elleni sikerrel ünnepelte a 46. születésnapját, szerdán. A Békéscsaba és a Kisvárda nem bírt egymással a feljutási rangadón (1-1), míg a Győr Szolnokról pont nélkül távozott (2-1).

Mint ismert, Lipcsei Kazincbarcikán született és kezdte meg pályafutását, így duplán különleges lehetett számára a mérkőzés. A játékosai pedig nem rontották el az ünneplést,

Gárdos András és Fülöp Noel góljával 2-0-ra nyert a Soroksár.

Lipcsei Péter sikert ünnepelhetett a születésnapján Forrás: SC Soroksár/Facebook

A Kisvárda fontos pontot szerzet Békéscsabán a feljutásért vívott harcban

– maradt a 10 pont a két csapat között a második és a harmadik helyen –, a Vác a ZTE elleni sikerrel (1-0) a negyedik, a Győr 2-1-re kikapott Szolnokon, míg a Budaörs simán hozta (3-0) a Sopron elleni kötelezőt.

A Gyirmót sorozatban harmadik sikerét aratta a 27. fordulóban, a Csákvár elleni hazai győzelmének köszönhetően pedig feljött a tabella harmadik helyére.

NB II, 27. forduló
Vác–ZTE 1–0 (Tóth G. 36.)
Békéscsaba–Kisvárda 1–1 (Nagy S. 61., ill. Melnik 57.)
Szolnok–ETO FC Győr 2–1 (Vadász 16. – öngól, Olasz 83., ill. Bagi 28.)
Budaörs–Sopron 3–0 (78. – öngól, Lengyel 85., Pethő 93.)
Dorog–Szeged 2011 0–0
Soroksár–Kazincbarcika 2–0 (Gárdos 6., Fülöp 53.)
Gyirmót FC Győr–Csákvár 3–1 (Nagy P. 16. – 11-esből, Szalánszki 67., Sandal 90. ill. Sándor Gy. 22. – 11-esből) Kiállítva: Csonka (Csákvár )
Budafoki MTE–Mosonmagyaróvár 1–1 (Pölöskey P., 41., ill. Kulcsár K. 77.)

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 64 pont/25 mérkőzés, 2. Kisvárda 51/25, 3. Gyirmót 41/25