Ronaldo mesternégyesével gálázva nyert a Real Madrid

Cristiano Ronaldo
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo vies with Girona's Spanish defender Jonas Ramalho during the Spanish League football match between Real Madrid CF and Girona FC at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on March 18, 2018. / AFP PHOTO / JAVIER SORIANO
A spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén a Real Madrid Cristiano Ronaldo vezérletével 6-3-ra verte a Gironát.

Az esélyeknek megfelelően jól kezdett Zinédine Zidane alakulata,

Ronaldo Kroostól kapott remek labdát a 11. percben és meg is szerezte a vezetést a madridiaknak.

A folytatásban is maradt támadásban a Real, a második gólt is meglőtte Lucas Vazquez révén, ám a partjelző - tévesen - lest jelzett, így maradt az 1-0.

De csak a 29. percig, akkor ugyanis Stuani találatával egy szöglet után némileg váratlanul, de egyenlített a Girona.

Szünetig nem változott az eredmény, a második játékrészbe viszont hatalmas elánnal vetette bele magát a Real Madrdid, két perc sem telt el és már újra előnyben voltak a hazaiak,

ezúttal is Ronaldo volt eredményes, akit Benzema szolgált ki.

Ronaldo elképesztő meccsen van túl a Girona ellen Forrás: AFP/Javier Soriano

Hogy CR-t se illethessék önző jelzővel, a folytatásban kiosztott egy nagyszerű asszisztot Lucas Vazqueznek, pár perccel később viszont ismét ő volt eredményes, így már mesterhármasnál járt.

Válogatott és klubcsapataiban ez volt az 50. alkalom, hogy egy mérkőzésen három találatig jutott.

Korántsem volt azonban vége a gólfesztiválnak.Stuani szépített - a változatosság kedvéért megint egy szögletet követően, majd Bale állította vissza a háromgólos különbséget. Juanpe a 88. percben volt eredményes - természetesen szögletből, az utolsó szó azonban a Real Madridé és Cristiano Ronaldóé volt, ő állította be a 6-3-as végeredményt.