A Premier League 14. fordulójában a második helyen álló Manchester United 4-2-re győzött a Watford otthonában, míg az ötödik Tottenham a Leicester City vendégeként kapott ki 2-1-re.

A Watford felemás előjelekkel várhatta az összecsapást,

ugyanis legutóbbi tizenhárom Manchester United elleni mérkőzéséből tizenkettőt elveszett. Igaz, az előző szezonban 3-1-es hazai győzelem született a Vicarage Roadon, így Marco Silvának 25 percig volt mibe kapaszkodnia.

A United az első kapura lövéséből megszerezte a vezetést.

A 19. percben Jesse Lingard átadása után a baloldalon felfutó Ashley Young egy pattanás után, 18 méterről, dropból bombázott a jobb alsó sarokba (0-1).

Ashley Young bombagóllal szerezte meg a vezetést a Manchester Unitednek Forrás: premierleague.com

A 25. percben növelték az előnyüket a Vörös Ördögök.

A gólszerző Young állt oda egy 25 méteres szabadrúgáshoz, majd nagy erővel a jobb felső sarokba csavart (0-2). A 31-szeres angol válogatott játékos legutóbb 2012. március. 4-én, az Arsenal ellen duplázott a Premier League-ben.

A 32. percben eldöntötte a mérkőzést a Manchester United.

Romelu Lukaku lekészített labdájával Anthony Martial iramodott meg a kapu felé, majd 17 méterről higgadtan a bal alsó sarokba gurított a tehetetlen Heurelho Gomes mellett (0-3).

Anthony Martial lassan kihagyhatatlan lesz a csapatból Forrás: premierleague.com

José Mourinho csapata legutóbb tavaly november 6-án, a Swansea ellen lőtt három gólt egy félidő alatt. Anthony Martialnak ez volt a nyolcadik gólja az idei szezonban a huszadik tétmérkőzésén. Tavaly 42 meccsre volt szüksége, hogy elérje ezt a számot.

A második félidőben a Watford mindent megtett a szépítésért,

ami a 77. percben össze is jött. Az argentin Marcos Rojo kaszálta el a tizenhatoson belül honfitársát, Roberto Pereyrát, amiért a játékvezető azonnal tizenegyest ítélt. A labda mögé a csereként érkező Troy Deeney állt, aki higgadtan a jobb alsó sarokba gurított a balra vetődő David De Gea mellett (1-3).

Troy Deeney találata felkavarta az állóvizet Forrás: premierleague.com

A 84. percben egy gólra fejlőtt a Watford.

A perui Andre Carrillo jobbról belőtt labdájába Abdoulaye Doucoure piszkált bele, De Geának esélye sem volt a hárításra (2-3).

Amikor úgy tűnt, a Watford akár ki is egyenlíthet, a United eldöntötte a mérkőzést.

Jesse Lingard indult meg a saját térfeléről, majd egy gyönyörű szóló után 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (2-4).

Győzelmével a Manchester United öt pontra megközelítette a Manchester Cityt. Azonban Pep Guardiola csapat egy meccsel kevesebb játszott, és szerda este a Southamptont fogadja.

A Leicester City Jamie Vardy és Riyad Mahrez góljainak köszönhetően 2-1-re győzött a Tottenham Hotspur ellen.

Az angol válogatott támadó a hetedik gólját szerezte az idei szezonban Forrás: premierleague.com

Az angol válogatott támadó az előző szezontól számítva a 11. Premier League-gólját szerezte a „nagy hatos" (Manchester United, Manchester City, Arsenal, Tottenham, Liverpool, Chelsea) ellen. Ez több mint, amennyit bármelyik csatár felmutathat a szigetországban.

Premier League, 14. forduló
Brighton-Crystal Palace 0-0
Leicester-Tottenham 2-1 (2-0) (Vardy 13., Mahrez 45+2., ill. Kane 79.)
Watford-Manchester United 2-4 (0-3) (Deeney 77.- 11-esből, Doucoure 84., ill. Young (19., 25., Martial 32., Lingard 87.)
West Brom-Newcastle 2-2 (1-0) (Robson-Kanu 45+2., Field 56., ill. Clark 59., Ritchie 83.)