Óriásit égett a címvédő Chelsea a sereghajtó ellen

Zaha
Crystal Palace's Ivorian striker Wilfried Zaha celebrates after scoring their second goal during the English Premier League football match between Crystal Palace and Chelsea at Selhurst Park in south London on October 14, 2017 / AFP PHOTO / Ian KINGTON / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A 8. forduló előtt még pont és rúgott gól nélkül álló Crystal Palace hatalmas meglepetésre 2-1-re verte a címvédő Chelsea-t az angol Premier League szombati játéknapján. A listavezető Manchester City hetet lőtt a Stoke-nak, a Tottenham kiszenvedte a sikert a Bournemouth ellen, míg az Arsenal az utolsó pillanatban kapott ki a Watford otthonában.

Josep Guardiola vezetőedző együttese legutóbbi öt bajnokijából a negyediken ért el legalább öt gólt: a legutóbbi, Chelsea elleni diadalát megelőzően a Liverpoolt (5-0), a Watfordot (6-0) és a Crystal Palace-t (5-0) is kiütéssel győzte le. A hazaiaknál a brazil Gabriel Jesus duplázott, a többi gólon Raheem Sterling, David Silva, Fernandinho, Leroy Sané és Bernardo Silva osztozott.

A bajnok Chelsea azok után, hogy a legutóbbi fordulóban kikapott a Manchester Citytől, ismét nem szerzett pontot: Antonio Conte csapata nagy meglepetésre a sereghajtó, a bajnokságban eddig lőtt gól nélkül álló Crystal Palace otthonában maradt alul 2-1-re.

Zaha gólja győzelmet ért a sereghajtó Crystal Palace-nak a bajnok Chelsea ellen Forrás: AFP/Ian Kington

Győzött ugyanakkor a Tottenham ideiglenes otthonában, a Wembleyben: a londoniak egyetlen találatát Christian Eriksen lőtte a második félidő elején.

A Burnley és a West Ham nem bírt egymással, érdekesség viszont, hogy a vendégek góljánál a londoniak kapusa, Joe Hart adta a gólpasszt.

Tom Cleverley hosszabbításban szerzett góljával a Watford 2-1-re legyőzte az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának utolsó szombati összecsapásán.

Sikerével a Watford a negyedik helyre jött fel a tabellán, míg az Arsenal visszacsúszott a hatodik pozícióba.

Az ágyúsoknak ez már harmadik vereségük volt az idényben.