A Manchester City a West Brom otthonában sem hibázott, nyert a Liverpool és az Arsenal is a Premier League tízedik fordulójában.

A Manchester City továbbra is őrzi remek formáját. Pep Guardiola menedzser csapata még az első fordulóban játszott döntetlent az Everton ellen, azóta viszont mind a kilenc meccsét megnyerte a City.

Raheem Sterling gólöröme Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

A City már a 10. percben megszerezte a vezetést, a német Leroy Sane ballal lőtte ki a hosszút. Erre a gólra még Jay Rodriguez révén válaszolt a WBA, de Fernandinho még az első félidőben visszavette a vezetést a listavezetőnek. A második félidőben Raheem Sterling talált be, aki már idei kilencedik gólját szerezte a City mezében.

A hajrában aztán Nicolas Otamendi gondolta úgy, hogy ad egy gólpasszt Matt Phillipsnek.

A City még soha nem kezdett ilyen jól a bajnokságban, 10 meccs, 28 pont és +28-as gólkülönbség áll a csapat neve mellett. Érdekesség, hogy Sergio Agüero ezúttal csak a kispadon kapott helyet.

Nagy meglepetésre az Arsenal hazai pályán került hátrányba a Swansea ellen, Sam Clucas remekül használta ki a walesi csapat lehetőségét az első félidőben. A második játékrészben előbb Saed Kolasinac egyenlített, majd kiosztott egy gólpasszt Aaron Ramsey-nek. Arsene Wenger 800. PL-meccsén irányította az Arsenal csapatát, már csak Sir Alex Ferguson előzi meg a rangsorban.

Alexandre Lacazette mögött Sead Kolasinac már a második a házi góllövőlistán. A walesi Ramsey pedig 50. gólját szerezte az Arsenal mezében, ezzel ő lett a kilencedik játékos, akinek ez sikerült Arsene Wenger irányítása alatt.

Sead Kolasinac remek hazai formában van Forrás: AFP/Daniel Leal-Olivas

Ami a Liverpoolt illeti, nehezen indult, de sikerült megszerezni három meccs után egy győzelmet a bajnokságban a Huddersfield ellen. Dejan Lovren a bemelegítés során sérült meg, az ő helyére Klavan került a kezdőbe. Az első félidőben egy lerántásért megítélt tizenegyest hagyott ki Szalah, de a második félidőben aztán beindult a henger. Ez volt a liverpooliak 34. rontott büntetője a PL-ben.

Előbb Daniel Sturridge volt eredményes, aki karrierje 100. találatát szerezte, majd Roberto Firmino fejelt gólt egy szögletet követően. A végeredményt Georginio Wijnaldum állította be, a 75. percben bombázott a léc alá.

Wijnaldum találata:

A Stoke City idegenben nyert Darren Fletcher góljával a Watford otthonában, míg az eddig csak szenvedő West Ham hiába vezetett már kettővel a Crystal Palace otthonában Chicharito és Ayew góljaival, Milivojevic előbb büntetőből szépített, majd Zaha a 90+7. percben egyenlített.

Fletcher gólja:

A szombat esti meccsen a címvédő Chelsea Eden Hazard góljával 1-0-ra nyert az utolsó előtti helyen álló Bournemouth otthonában.

Manchester United–Tottenham Hotspur 1–0 (Martial 81.)
Arsenal–Swansea City 2–1 (Kolasinac 51., Ramsey 58., ill. Clucas 22.)
Crystal Palace–West Ham United 2–2 (Milivojevics 50. – 11-esből, Zaha 97. ill. J. Hernández 31., A. Ayew 43.)
Liverpool–Huddersfield Town 3–0 (Sturridge 50., Firmino 58., Wijnaldum 75.)
Watford–Stoke City 0–1 (D. Fletcher 16.)
West Bromwich Albion–Manchester City 2–3 (J. Rodriguez 13., M. Phillips 92., ill. Sané 10., Fernandinho 15., Sterling 64.)