A Ferencváros 1-1-es döntetlent ért el az újonc Puskás Akadémia FC vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 12. fordulójában. A lefújást követően Böde Dániel rendőri kíséretet kért a játékvezetőnek.

Az első negyedórában a vendégcsapat volt aktívabb, de mindössze egyetlen Böde-helyzetet lehetett feljegyezni. A folytatásban is fölényben játszott a Ferencváros, a Puskás fél óra alatt csupán egyetlen veszélyesebb lövésig jutott.

A vendégek Joseph Paintsil találatával szerezték meg a vezetést, ami nagyobb erőbedobásra késztette a hazai gárdát, de próbálkozásaikat nem kísérte siker.

Joseph Paintsil gólja ezúttal nem ért győzelmet a Fradinak Forrás: fradi.hu

A fordulást követően a szünetben kettőt cserélő hazai együttes megpróbálta felpörgetni a tempót, de a fővárosiak továbbra is több helyzetet dolgoztak ki ellenfelük kapuja előtt.

A hajrában némileg váratlanul egyenlítettek a hazaiak Josip Knezevic büntetőjével, amely után a hevesen reklamáló Thomas Dollt elküldte a játékvezető a kispadtól.

A folytatásban nem esett több gól, így a Ferencváros egy ponttal távozott Felcsútról.

Böde Dániel, a Ferencváros csapatkapitánya bosszúsan nyilatkozott a lefújás után.

„Megyei meccsen rendőri kísérettel megy haza a bíró.

Itt szerencsére az NB I-ben meg van védve. A Puskás Akadémiának alig volt helyzete a meccsen, kapura veszélytelen volt. Kaptak egy ajándék tizenegyest, és azzal egyenlítettek" – értékelt a Feröer-szigetek ellen győztes gólt szerző magyar válogatott támadó.

NB I: gálázott a Diósgyőr, az újonc otthonában botlott a Videoton

A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 12. fordulójának szombat délutáni mérkőzései sok érdekességet tartogattak. A Haladás mindössze 16 éves játékosa, Kiss Tamás a hetedik NB I-es meccsén szerezte meg az első élvonalbeli gólját, ám a szombathelyi csapat így is kikapott a bajnoki címvédő Honvéd ellen (1-2), a DVTK kiütötte (5-0) a Vasast, a Videoton meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott az újonc Balmazújváros otthonában, míg a Debrecen Mezőkövesden nyert 2-0-ra, így sorozatban a hetedik meccsén maradt veretlen.

Puskás Akadémia-Ferencváros 1-1