Isco duplájával nyert a kényelmeskedő Real Madrid

fbl Horizontal
Real Madrid's midfielder Isco celebrates his second goal during the Spanish league football match Real Madrid CF vs RCD Espanyol at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on October 1, 2017. / AFP PHOTO / GABRIEL BOUYS
A Real Madrid hazai pályán 2-0-ra győzte le az Espanyolt a spanyol élvonal 7. fordulójának záró mérkőzésén. Sok energiát nem ölt a címvédő a mérkőzésbe, kivéve Iscót, aki a meccs két gólját szerezte.

Az első félórában két dolog okozott csa kisebb izgalmat. Egyrészt, hogy Zinedine Zidane először küldte pályára a 18 éves marokkói Achraf Hakimit, ő a klub történetében az első marokkói focista, aki bajnokin szerepelhet a csapatban. Másrészt pedig, hogy a 12. percben a Bernabéu nézőinek egyszerre kellett a magasba emelniük a bejáratnál osztogatott spanyol zászlókat - válaszul a vasárnapi katalán népszavazásra.

A 30. percben aztán az addig is nyomasztó fölényben - a játékrészben 68-32 százalék volt a labdabirtoklása aránya a fővárosiak javára - játszó Real Madrid egy gyors akció végén, Cristiano Ronaldo kiugratása után Isco szerezte meg a vezetést a hazaiaknak.

A második félidő első felében a Real meglehetősen kényelmesen focizgatott, így hol Raphael Varane mentésének, hol pedig Keylor Navas bravúrjainak köszönhette a bajnok, hogy a barcelonaiak nem egyenlítettek ki. A 70. percben Sergio Ramos adta el a labdát a saját öt és felese közelében, Gerard Moreno középre adását azonban Nacho ki tudta vágni. Egy perccel később pedig Cristiano Ronaldo szerzett labdát a középpályán, négy a háromban támadhatott a Real, Marco Asencio bevitte a tizenhatosra, majd visszagurított Iscónak, a középpályás pedig higgadtan kilőtte a bal alsó sarkot.

A másik két esti mérkőzésen egyikén a Valencia 3-2-re legyőzte az Athletic Bilbaót, és tartja a harmadik helyét a tabellán, míg a másik találkozón a Villareal a kongói támadó, Cédric Bakambu mesterhármasával verte 3-0-ra az Eibart. Bakambu csupán a negyedik játékosa a klubnak - Diego Forlán, Juan Roman Riquelme és Uche Ikechukwu után - aki mesterhármast tud szerezni az élvonalban.