Dárdai és a Hertha a Hamburg ellen szakította meg rossz sorozatát

Hertha BSC vs Hamburger SV FOOTBALL
Berlin's manager Pal Dardai ahaead of the Bundesliga soccer match between Hertha BSC and Hamburger SV in the Olympia Stadium in Berlin, Germany, 28 October 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Axel Heimken/dpa
A Bundesliga 10. fordulójának szombati játéknapján Dárdai Pál hullámvölgyben lévő Herthája a szintén gyengélkedő Hamburgot fogadta. A találkozó a berlinieknek sikerült jobban, Stark és Rekik góljaival 2-1-re nyertek, ezzel lezárták a hét tétmeccse tartó nyeretlenségi sorozatukat.

Jobban kezdték a mérkőzést a hazaiak, Niklas Stark ugyanis az első negyedóra derekán megszerezte a vezetést a Herthának. A 22 éves középpályás negyedszer volt eredményes a szezonban, az előző három alkalomhoz hasonlóan ezúttal is fejjel vette be az ellenfél kapuját.

A szünetig nem változott az eredmény, a Dárdai által a szünetben elmondott intelmeket pedig a jelek szerint Karim Rekik sajátította el leginkább, az 50. percben ugyanis első Hertha mezben szerzett találatával megduplázta csapata előnyét.

Megtört a jég, az utóbbi hetek sikertelensége után újra győzelemnek örülhetett Dárdai Pál és a Hertha Forrás: dpa Picture-Alliance/AFP/Axel Heimken

Hogy maradjon izgalom a hajrára, arról Jann-Fiete Arp gondoskodott, aki a 73. minutumban visszahozta a vendég reményeit. Érdekesség, hogy a 17 éves, 9 hónapos és 22 napos támadó a Hamburg történetének legifjabb gólszerzőjévé lépett elő.

Az eredmény azonban nem változott, így hét nyeretlen tétmeccs után újra győzelmet ünnepelhetett Dárdai Pál csapata.

Ami a többi mérkőzést illeti, a listavezető Borussia Dortmund nem tudott javítani az előző játéknapon, hazai pályán a Lipcsétől elszenvedett meglepő vereség után, a Hannover otthonában is elvérzett Peter Bosz csapata (4-2).

A Szalai Ádámot sérülés miatt továbbra is nélkülöző Hoffenheim nem bírt a Mönchengladbachhal, 3-1-re kikapott a Rhein-Neckar Arénában. A Leverkusen bár sokáig csak döntetlenre állt a sereghajtó Köln ellen, végül hozta a kötelezőt, a Schalke és a Wolfsburg pedig nem bírt egymással.

Eredmények: Hertha-Hamburg 2-1; Hannover-Dortmund 4-2, Hoffenheim-Mönchengladbach 1-3; Leverkusen-Köln 2-1; Schalke-Wolfsburg 1-1.