Németország és Anglia is kijutott a világbajnokságra

német válogatott
jubilation 2:0 fuer Germany: left to right Joshua Kimmich (Germany), Sandro Wagner (Germany) und Mats Hummels (Germany). GES/ Fussball/ WM Qualifikation: Nordirland - Germany, 05.10.2017 Football / Soccer: WC qualification: Nothern Ireland vs Germany, Belfast, October 5, 2017 |usage worldwide
A német válogatott idegenben 3-1-re győzött Észak-Írország ellen a selejtezősorozat kilencedik fordulójában, így kijutott az oroszországi világbajnokságra. Csakúgy, mint az angolok, akik Harry Kane 94. percben lőtt góljával verték Szlovéniát.

Az észak-ír-németen a selejtezősorozat két legjobb védelme játszott egymás ellen (mindkét csapat két gólt kapott idáig), de a vendégek már a második percben megszerezték a vezetést Sebastian Rudy bombagóljával. A Bayern München középpályása volt a 19. német játékos, aki gólt lőtt a selejtezőben.

Joachim Löw csapata még az első félidőben újabb gólt rúgott (Sandro Wagner), majd a meccs végén Joshua Kimmich is betalált. A 93. percben Josh Magennis szépített, de a németek így is magabiztosan nyertek,

és már matematikailag is eldőlt, hogy ott lesznek jövőre a világbajnokságon.

Kane a válogatottban is lövi a gólokat Forrás: AFP/Adrian Dennis

A németekhez hasonlóan Angliának is elég volt a döntetlen a vb-részvételhez, és egészen a 94. percig úgy nézett ki, hogy Szlovénia kihúzza 0-0-val, de ekkor

Harry Kane góljával kicsikarták a győzelmet az angolok.