A Camp Nouban ünnepelte a klub történetének első BEK-győzelmét az FC Barcelona. A Sampdoria elleni finál hőseinek többsége pályára lépett, igaz ezúttal nem az olasz csapat, hanem a Benfica veteránjai ellen.

1992. május 20-án a londoni Wembley Stadionban nyerte meg története első BEK-döntőjét az FC Barcelona, miután Ronald Koeman a 112. percben szabadrúgásból bevette a Sampdoria kapuját. Egyben ez volt a klub utolsó BEK-győzelme is, miután a sorozatot a következő évben átkeresztelték Bajnokok Ligájára - amiből azóta még négyet nyertek a katalánok.

A huszonötödik évfordulóra tető alá hozott mérkőzésen nem a genovai csapat volt az ellenfél, hanem a Benfica öregfiúk gárdája. A szurkolókat azonban ez a legkevésbé sem zavarta, boldoan ünnepelték a Barca-mezben régen látott sztárokat.

A kétszer húszperces félidőkkel játszott találkozó végeredménye 0-0 lett, így nyugtázhattuk, hogy a Benfica még játékból sem képes európai kupadöntőt nyerni.