Megfojtotta a United Guardiola jól játszó Cityjét

Marouane Fellaini
Referee Martin Atkinson (2R) shows the red card to send Manchester United's Belgian midfielder Marouane Fellaini (C) off after an altercation with Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero (4L floor) during the English Premier League football match between Manchester City and Manchester United at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on April 27, 2017. / AFP PHOTO / Paul ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
Gól nélküli döntetlennel ért véget a Premier League manchesteri rangadója. Hiába uralta gyakorlatilag végig a mérkőzést Pep Guardiola Cityje, a United ezúttal hibátlanul védekezett, és nem hagyta igazán kibontakozni a hazai csapatot. Marouane Fellaini rekordgyanús gyorsasággal állíttatta ki magát a hajrában.

Furcsa ezt leírni, de a tabellán a negyedik helyezett City mögött leselkedő United várta jobb formában a manchesteri derbit: José Mourinho csapata 23 bajnoki óta nem talált legyőzőre, ha pedig bővítjük a kört, akkor azt látjuk, hogy a 2016. november 3. óta lejátszott 38 meccsből csupán kettőt (egy Hull elleni Ligakupa- és egy Chelsea elleni FA-kupa-meccset) veszített el.

Gareth Southgate szövetségi kapitány inkább egy rögbimeccset választott:

José Mourinho viszont hosszú és dicsőséges pályafutása során mindössze 18 találkozás során csupán négyszer győzte le Pep Guardiola aktuális csapatát, és ezzel a pszichikai előnnyel az első félidőben inkább a hazaiak tudtak élni.

Az Ibrahimovic, Pogba és Mata nélkül felálló United egy percig sem titkolta, hogy kontrákra játszik, és főleg a villámgyors Marcus Rashfordra felrúgott labdákban bízik - a fiatal angol valóban többször is lefutotta Nicolas Otamendit, de sok hasznot nem láttak belőle a vendégek.

A City uralta az első félidőt - tízszer lőttek kapura az első 45 percben, ami rekord az idei szezonban a MU ellen -, különösen Sergio Agüero volt aktív.

De Kevin De Bruyne, Raheem Sterling és Yaya Touré is szinte minden támadásban benne volt. Ettől függetlenül a legnagyobb helyzet a vendégek előtt volt: a 45. percben Ander Herrera érkezett a hosszún egy beadásra, és zavartalanul fejelhetett - a kapu mellé.

És Henrik Mikhtarjannak is volt egy helyzete:

A játék képe a második félidőben sem változott: a 60. percre már 17-3 volt a kapura lövések aránya a City javára (Agüero egymaga nyolcat vállalt, ami új PL-rekord a MU ellen), a labdabirtoklás pedig 72-28 százalék, természetesen a hazaiaknak. A United nagyjából azt a focit játszotta, amivel Mourinho Interje BL-t nyert: nem kapunk gólt, és majd beverünk egy kontrát, szólt a ki nem mondott jelszó.

A két menedzser csak az utolsó negyedórában kezdett el cserélgetni: Guardiola a megsérülő Claudio Bravo helyet be kellett hogy küldje Willie Caballerót, illetve Sané helyett Jesus Navast, míg a túloldalon a nem sokat mutató Anthony Martialt váltotta Jesse Lingard.

Fellaini (27) gondoskodott a hajrá izgalmairól Forrás: AFP/Paul Ellis

Majd jött a meccs legizgalmasabb része. A 85. percben újra kiderült, hogy Fellaini vásári parókája alatt valószínűleg csak légüres tér van: egy percen belül kétszer hátulról felrúgta, egyszer pedig szemből lefejelte Sergio Agüerót - persze hogy kiállította Martin Atkinson. A két lap között 19 másodperc telt el. A PL korszak derbijein kiosztott nyolc piros lapból hetet kapott United-játékos.

Az emberelőny tudatában Guardiola beküldte a február közepén lábtörést szenvedett Gabriel Jesust, aki gyorsan felvette a játék hőfokát, öt perccel később beleszállt Rashfordba, majd fejelt egy lesgólt.

A hatperces hosszabbítást izomból védekezte végig a MU, illetve támadta végig a City. A vége maradt 0-0, hiába tett sokkal többet a sikerért a City, biztos, hogy a vörösök az elégedettebbek.