Nyert és London királya lett a Chelsea

Horizontal
Chelsea's Italian head coach Antonio Conte applauds the fans following the English Premier League football match between West Ham United and Cheslsea at The London Stadium in east London on March 6, 2017. Chelsea won the match 2-1. / AFP PHOTO / Adrian DENNIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Chelsea egy nagyon sima mérkőzésen 2-1-re győzött a West Ham United vendégeként, ezzel visszaállította 10 pontos előnyét a Premier League tabellájának élén.

A Chelsea az első félidőben egy pazar kontra végén, Eden Hazard révén volt eredményes, a második félidőben Diego Costa találata szinte minden lényegi kérdést eldöntött.
0-1

0-2

Az első gólt követően ijesztő jelenetet láthattak a tévénézők: egy dühös West Ham-drukker üvöltve rontott rá az ünneplő kékekre, szerencsére a biztonságiak időben megállították.

A West Hamnek a hajrában összejött a szépítés, de a lényegen Manuel Lanzini gólja már nem változtatott.

Cserék

A Chelsea nagyon szeret a kalapácsosok ellen játszani, a legutóbbi 22 WHU elleni PL-mérkőzéséből csupán kettőt veszített el.

A hétfő esti győzelemmel képletesen a főváros ura lett a Chelsea, hiszen már 118 győztes londoni derbije van a Premier League-érában, ez a legtöbb a mezőnyben és pont eggyel több, mint ahányat az Arsenal számlál.

A Premier League 27. fordulójának (és az összes topliga, illetve az NB I) teljes eredménysorát megtekintheti élő eredménykövetőnkre kattintva.