Hármat számolt a Videoton az NB I listavezetőjére

Danko Lazovic, foci
Serbia's striker Danko Lazovic waves to supporters at the end of the Group D first round 2010 World Cup football match Australia vs. Serbia on June 23, 2010 at Mbombela Stadium in Nelspruit. Australia won 2-1.
3-0-s Videoton győzelmet hozott a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójának csúcstalálkozója, amelyen a bajnoki listavezető Honvéd nagy vereségbe szaladt bele Felcsúton. Henning Berg csapata, a Videoton ezzel a győzelemmel újra vezeti a bajnokságot, a Honvéd pedig a hétközi kupakiesés után most sem tudott kimászni a gödörből.

Az NB I 22. fordulójának eredményeit itt találja.

A labdarúgó OTP Bank Liga 2016/17-es szezonjának kezdetén aligha gondolta volna bárki, hogy a 22. fordulójában a Videoton és a Vasas vívja a bajnokság csúcsrangadóját.

Ráadásul úgy, hogy a fővárosi csapat érkezett listavezetőként a Videoton ideiglenes, felcsúti otthonába.

Hétközben a Honvéd hazai pályán szenvedett 2-0-s vereséget a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Ferencvárostól, míg a kupából már korábban kiesett Videoton egész héten erre a találkozóra készülhetett.

Amikor a 7. percben a Honvéd játékosa, Bobál kis híján a saját kapujába kotorta a labdát, érzeni lehetett, hogy a Videoton nagyon komolyan veszi a meccset. A vendégcsapat tíz perccel később jelezte, hogy megérkezett Felcsútra, amikor Kamber 30 méterről eleresztett lövését üggyel-bajjal védte a Videoton kapusa, Kovácsik, aki nagy bravúrt mutatott be, mert a lövés megpattant egy Videoton védő sarkán.

A Videoton kapusa, Kovácsik Ádám nagy védést mutatott be a Honvéd elleni mérkőzésen Forrás: rangado.hu

A masszívan védekező Honvéd játékával fél óra elteltével sem tudott mit kezdeni a Videoton. A listavezető futballján látszott, hogy az egy pont megszerzése sem lett volna ellenére Marco Rossinak. Az Eppel-Lanzafame csatárkettős játékából valószínűleg egész héten készülhetett a Videoton, mert a vendégegyüttes két legveszélyesebb emberének tartott játékos szinte mozdulni sem tudott a Videoton védőinek szorításában.

A Videoton nyomása egyre fokozódott, majd egy hazai kontratámadás végén a 35. percben gyönyörű góllal szerzett vezetést a hazai együttes.

Danko Lazovics passzolt Suljichoz, aki sarokkal visszatette a labdát, Lazovics pedig 17 méterről, remek mozdulattal átemelte a labdát a kissé kint álló Gróf feje felett. (1-0.) Tényleg fantasztikus gól volt, olyan, amit Törőcsik András szerzett 1977. október 19-én a spanyol Bilbao elleni UEFA Kupa-mérkőzésen Budapesten.

Danko Lazovics gólja után joggal ünnepelhetett Forrás: AFP/Christophe Simon

A Honvéd hamar egyenlíthetett volna, de Lanzafame szögletrúgását követően Nego a gólvonalról fejelte ki a labdát. Az első félidőben több esemény nem történt, így a Videoton 1-0-s előnnyel mehetett pihenni.

Visszafogottabb játékkal indult a második félidő, a Honvéd edzőjének, Marco Rossinak az idegeit csapata játéka mellett Andó-Szabó Sándor játékvezető néhány ítélete borzolta. Juhász Roland szinte levette a pályáról Eppelt, a Videoton pedig gyorsabb játékkal próbált előrukkolni.

Az 56. percben ismét a Videoton kapusa, Kovácsik Ádám lépett elő főszereplővé, amikor nagyszerű mozdulattal védte Lanzafame 25 méteres szabadrúgását.

Öt perccel később a Honvéd játékosa, Ivan Lovric letaglózta Vargát, amiért sárga lapot kapott. Mivel Lovricnak ez volt a második, a játékvezető kiállította a vendégegyüttes védőjét.

Henning Berg együttese magabiztosan játszott a Honvéd ellen Forrás: MTI/Kovács Tamás

Lüktetett a pálya, az emberhátrányban játszó vendégcsapat rendkívüli erőket mozgósított az egyenlítésért. A nagy harcban sokat szabálytalankodtak a játékosok, Andó-Szabó bírónak sem volt könnyű dolga.

A Honvéd sok szögletet rúghatott, igaz, ezek nem jelentettek veszélyt Kovácsik kapujára.

Nem úgy Zsótér akciója, amely után a Videoton játékosa, Stopira mentett hatalmas bravúrral. Miközben a Honvéd támadott egy hazai támadást Bobál állított meg szabálytalanul. A Lazovics akasztása után megítélt tizenegyest a 76. percben Marko Scsepovics váltotta gólra. (2-0.)

Andó-Szabó Sándornak volt néhány vitatható ítélete Felcsúton Forrás: Burger Barna/Burger Barna

Két perc múlva újabb tizenegyes járt volna a Videotonnak, de hiába akasztotta egyértelműen a tizenhatoson belül Gróf kapus Lazovicsot, Andó-Szabó bíró műesés miatt a Videoton első góljának szerzőjét jutalmazta sárga lappal.

Ez meghökkentő, ám a mérkőzést semmiképpen sem befolyásoló ítélet volt.

Andó-Szabó Sándornak ezek nem voltak könnyű percek, hiszen ezt megelőzően Lanzafame esett el a büntetőterületen belül, a játékvezető sípja ekkor is néma maradt.

Majd jött a 86. perc, amikor Lazovics a Vargától kapott labdával elindult a védők között, hogy tizenkét méterről a bal alsó sarokba lőjjön. (3-0.)

A Videoton - ha csak a számszerű eredményt nézzük - nagyon simán nyert a listavezető ellen, a 3-0-s győzelemmel Henning Berg csapata átvette a vezetést az NB I-ben.

A Honvéd a szerdai Ferencváros elleni és a mostani összecsapáson úgy kapott öt gólt, hogy egyet sem lőtt.

Mindez némi meglepetés a bajnokságban eddig kiválóan szereplő együttestől. Ugyanakkor az is igaz, hogy a Honvéd 1-0-nál, emberhátrányban futballozva is hosszú ideig beszorította a hazai együttest.