Az U19-es válogatott is kikapott az elitkörben

U 19
Vereséggel kezdte meg szereplését az U19-es labdarúgó-válogatott az elitkörben
Az U17-es labdarúgó-válogatott keddi, Izraeltől elszenvedett veresége után szerdán az U19-es csapat is kikapott az Eb-selejtezők elitkörében Csehországtól 2-1-re.

U19-es Eb-selejtező, elitkör, 6. csoport, 1. forduló: Magyarország–Csehország 1–2 (0–2)

Magyarország: Demjén – Szalai András, Tóth Bence, Szalai Attila, Gergényi (Kamarás, 85.) – Kleisz, Takács R. (Szabó B., 60.), Vogyicska – Csernik, Bíró B., Bíró Á. (Szabó L., 34.). Szövetségi edző: Michael Boris
Csehország: Jedlicka – Holík, Král, Chalus, Granecny – Lingr (Marecek, 88.), Sadílek, Havelka, Rezek (Soucek, 64.) – Turyna (Kasiar, 73.), Sasinka. Szövetségi edző: Jan Suchopárek
Gólszerző: Csernik 57., ill. Lingr 16., Turyna 27.

A csoport másik mérkőzésén: Ausztria-Skócia 3-0

Vereséggel kezdte meg szereplését az U19-es labdarúgó-válogatott az elitkörben Forrás: MLSZ.hu

A 16. percben Ondrej Lingr közelről a bal sarokba lőtt, ezzel a góllal vezettek a csehek. A 27. percben Daniel Turyna már kettőre növelte a hazai pályán játszó csehek előnyét. A 40. percben Tóth Bence a magyarok számára megítélt tizenegyest a csehek kapusába lőtte. Az 57. percben Takács gyorsan elvégzett szabadrúgása után Csernik közelről szépített. A magyar válogatott innentől kezdve mindent megtett az egyenlítésért, de a csehek megőrizték előnyüket. A kihagyott tizenegyes és a kapott gólok előtti védelmi hibák megbosszulták magukat.