Szalai Ádám újra duplázott a Bundesligában

1899 Hoffenheim vs FC Ingolstadt 04 Bundesliga
Hoffenheim's Adam Szalai celebrates after scoring his side's second of the match to leave the score level at 2:2 during the German Bundesliga soccer match between 1899 Hoffenheim and FC Ingolstadt 04 in the Rhein Neckar Arena in Sinsheim, Germany, 04 March 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Uwe Anspach/dpa
Szalai Ádám egy hónappal a Mainz elleni duplázás után újra két gólt vágott, ezúttal az Ingolstadt elleni 5-2-es sikerből vette ki a részét két találattal. A Bayern München idegenben nyert, míg a Dortmund hazai pályán húzta be a BL-csapatok rangadóját a Leverkusen ellen.

Szalai Ádám a szezonban harmadik alkalommal kapott helyet az Ingolstadtot fogadó Hoffenheim kezdőcsapatában. A hazaiak negyedóra elteltével Sebastian Rudy góljával szereztek vezetést, aki pályafutása során először volt két egymást követő bajnokin eredményes.

A kieső helyen álló vendégek meglepetésre fordítani tudtak a hazai pályán az idei bajnoki szezonban még veretlen, a tabella negyedik helyén álló Hoffenheim ellen, azonban két perccel Niklas Süle öngólja után Szalai Ádám egyenlített.

A magyar csatár legutóbb éppen egy hónapja, február 4-én tudott gólt szerezni a bajnokságban, akkor kettőt vágott a Mainznak. És ezúttal is, innentől fogva ugyanis már csak egy csapat volt a pályán, a Hoffenheim gurított még hármat, ezek közül a középsőt Szalai vállalta, aki remekül érkezett egy kapu elé lőtt beadásra.

Cserék

A listavezető Bayern München tulajdonképpen a forduló egyik rangadóját játszotta az otthonában a bajnokságban még veretlen Köln vendégeként. Carlo Ancelotti csapata nem bizonyult udvarias vendégnek: Javi Martínez góljával a 25. percben megszerezte a vezetést, és meg is nyerte a találkozót.

A második félidő elején még Juan Bernat, majd közvetlenül a lefújás előtt Franck Ribéry is betalált, így a bajorok végül magabiztosan őrizték meg előnyüket a tabella élén.

A két BL-csapat, a Benfica ellen készülő Borussia Dortmund és az Atlético Madridhoz utazó Bayer Leverkusen találkozója meglehetősen egyoldalúra sikerült. Dembelé és Aubameyang góljával a hazaiak már a 26. percben 2-0-ra vezettek. Aztán 2-1-nél, majd még a 74. percben 3-2-nél is úgy tűnt, hogy izgalmas lesz a vége, de nem így lett:

a BVB az utolsó bő negyedórában még három gólt szerzett.

Aubameyang a második találatával megelőzte a dortmundi góllövőlistán az azóta már a Bayernben játszó Robert Lewandowskit.

A Wolfsburg a korábbi német válogatott Mario Gómez 145. Bundesliga-góljával szerzett vezetést Mainzban. Gómez így már 15. a Bundesliga történetének góllövőlistáján, ahol az aktív játékosok közül csak a brémai Claudio Pizzarro van előtte (190).

Hoffenheim-Ingolstadt 5-2 (1-1)
gól: Rudy 17., Szalai 62., 79., Kramaric 77., Hübner 88., ill. Cohen 38., Süle 60.
Köln-Bayern München 0-3 (0-1)
gól: Javi Martínez 26., Bernat 48., Ribéry 90.
Dortmund-Leverkusen 6-2 (2-0)
gól: Dembelé 6., Aubameyang 26., 69., Pulisic 77., Schürrle 85. (11-esből), Guerreiro 90., ill. Volland 48., Wendell 74.
Mainz-Wolfsburg 1-1 (1-1)
gól: Córdoba 24., ill. M. Gómez 20.
Werder Bremen-Darmstadt 2-0 (0-0)
gól: Kruse 75. (11-esből), 90+2.