Jesús segített a Manchester Cityn

Gabriel Jesús, foci
Manchester City's Brazilian striker Gabriel Jesus (R) celebrates with Manchester City's Argentinian defender Pablo Zabaleta after scoring their late winning goal during the English Premier League football match between Manchester City and Swansea City at the Etihad Stadium in Manchester, north west England, on February 5, 2017. Manchester City won the game 2-1. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /
A Manchester City Gabriel Jesús duplájával 2-1-re legyőzte a Swansea együttesét az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A télen szerződtetett brazil labdarúgó a 11. percben villant meg először, David Silva balról az ötösre gyötörte a labdát, Sterlingről felpattant, de Gabriel Jesús gyorsan eszmélt és a kapuba lőtt (1-0).

A hazaiak csak azért nem szereztek sokáig gólt, mert Fabianski nagyszerűen védett, sőt a 81. percben Gylfi Sigurdsson 19 méterről kilőtte a bal sarkot – igaz Willy Caballero kapus egyik védőjétől, és egy lesen álló csatártól semmit sem látott (1-1).

De nem sikerült a bravúros pontszerzés, mert a 92. percben David Silva középre ívelésére Gabriel Jesús tökéletesen érkezett, gyenge fejesét Fabianski bravúrral védte, de a maga elé ütött labdát a brazil csatár könnyedén lőtte egy méterről a hálóba (2-1).

Jesús ezzel három mérkőzésen három gólnál jár a City színeiben.

A másik manchesteri csapat, a United is győzött, José Mourinho tanítványai az ősszel 4-1-re nyertek otthon, ezúttal 3-0-ra idegenben.

A meccs első gólját az örmény Mkitarjan szerezte, aki a félpályáról gyalogolt be a kapuba (0-1).

Két perccel később egy jobb oldali beadást Ibrahimovic vágott a kapuba (0-2).

A szünet után négy perccel Mata egy kényszerítő után közelről állította be a végeredményt (0-3).