A 91. percben szerzett góllal nyert 4-3-ra a Liverpool a vendég Borussia Dortmund ellen, és jutott 5-4-es összesítéssel a labdarúgó Európa Liga elődöntőjébe, míg a Sahtar Donyeck és a Villarreal magabiztosan került a négy közé. A Sevilla büntetőkkel verte ki a Bilbaót.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:
FC Liverpool (angol)-Borussia Dortmund (német) 4-3 (0-2)
gól: Origi (48.), Coutinho (66.), Sakho (78.), Lovren (90+1.), illetve Mkhitaryan H. (5.) Aubameyang (9.), Reus (57.)
Továbbjutott: Liverpool, 5-4-es összesítéssel

Sahtar Donyeck (ukrán)-Braga (portugál) 4-0 (2-0)
gól: Srna (25. -11-esből), Ferreira (42., 74. - mindkettő öngól), Kovalenko (50.)
Tj.: Donyeck, kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel

Sparta Praha (cseh)-Villarreal (spanyol) 2-4 (0-3)
gól: Dockal (65.), Krejci (71.), illetve Bakambu (5., 49.), Castillejo (43.), Soriano (45+1.),
Tj.: Villarreal, kettős győzelemmel, 6-3-as összesítéssel.

Sevilla (spanyol)-Athletic Bilbao (spanyol) 1-2 (0-0) - tizenegyesekkel
gól: Gameiro 59. ill. Aduriz 57., Garcia 80.

A csütörtök esti negyeddöntős visszavágón a Dortmund - amely egy hete otthon 1-1-re volt képes - a 9. percben már 2-0-ra vezetett Liverpoolban. Jürgen Klopp, az angol csapat trénere, a Borussia korábbi sikerkovácsa próbálta felrázni együttesét, és 1-3 után sikerült az egyenlítés. A hajrában már csak egy hazai gólra volt szükség a továbbjutáshoz, ezt végül Dejan Lovren szerezte meg a 91. percben.

A Sahtar azt követően, hogy az első felvonáson győzött a Braga vendégeként, ezúttal hengerelt, és könnyedén került a négy közé. Érdekesség, hogy Ricardo Ferreira két öngólt is vétett.

A Villarreal, amely a hazai 2-1 után egy félidő alatt háromszor talált be a vendéglátó Sparta Praha kapujába, már 4-0-ra vezetett, és a végén kiengedhetett.

A 2014-ben és tavaly is győztes Sevilla hosszabbításra kényszerül a vendég Athletic Bilbaóval szemben.

Az elődöntők sorsolását pénteken tartják Nyonban.