A végén csattant a Realon a dortmundi ostor, történelmi angol vereség

Horizontal
Dortmund's Gabonese forward Pierre-Emerick Aubameyang (R) eyes the ball after scoring a goal during the UEFA Champions League football match Real Madrid CF vs Borussia Dortmund at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid on December 7, 2016. / AFP PHOTO / JAVIER SORIANO
A Real Madrid kétgólos vezetésről sem tudott győzni a Borussia Dortmund ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó csoportfordulójában, így a németek nyerték a négyest. A Real így is klubrekordot állított be. A tartalékos Leicester City az angol csapatok legnagyobb BL-vereségét szenvedte el, Nikolics Nemanja pedig a kispadról nézte végig a Legia győzelmét és Európa Ligába-jutását.

A Bajnokok Ligája utolsó csoportfordulója előtt csupán az volt a kérdés, hogy a G és a H csoportban melyik csapat jut tovább a Leicester City és a Juventus mellett. A G csoportban a Porto és a Köbenhavn küzdött meg a továbbjutásért, a portugáloknak annyiból könnyebb dolguk volt, hogy a már biztos csoportelső,

így rendkívül tartalékos Leicester City

ellen a saját kezükben volt a sorsuk. Ez meg is látszódott, az első félidőben gurított a Porto egy hármast az angol bajnoknak, így gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutás kérdését.

Nagyon megverték az angol bajnokot Portugáliában Forrás: AFP/Francisco Leong

A második félidőbe rárúgott még kettőt a Porto, így 5-0-ra nyert, ezzel

a Leicester a legsúlyosabb angol vereséget szenvedte el a Bajnokok Ligája történetében.

Eddig hét alkalommal kapott ki angol csapat négy góllal a sorozatban, de öttel még soha.

A Köbenhavn is bekezdett, hiszen 15 perc után már 2-0-ra vezetett a Bruges otthonában, de a győzelem csak az EL-induláshoz volt elég.

G csoport:
FC Bruges (belga)-FC Köbenhavn (dán) 0-2
g: Mechele (8. - öngól), Jörgensen (15.)

FC Porto (portugál)-Leicester City (angol) 5-0
g: Andre Silva (6., 64.), Corona (26.), Brahimi (44.), Jota (77.)

A végeredmény:
1. (továbbjutott) Leicester City 13 pont
2. (továbbjutott) FC Porto 11
3. (EL-induló) FC Köbenhavn 9
4. FC Bruges 0

Az F csoport rangadóján a Real Madrid a Borussia Dortmundot fogadta azzal a tudattal, hogy csak győzelem esetén nyerheti meg a csoportot. Az előzetes pletykák arról szóltak, hogy

a madridiak akár át is engedhetik a meccset a németeknek,

hiszen egy csoportmásodik hellyel talán könnyebb ellenfelet kaphatnak, ám ebből a pályán sokáig semmi nem köszönt vissza.

A rendkívül nagy iramú meccsen a Zidane csapata folyamatosan támadott, a 28. percben Benzema révén ez góllá is érett. A dortmundiak a félidő hajrájában pörögtek fel jobban, de nem tudtak egyenlíteni. A német csapat jobban kezdte a második félidőt, de kimaradtak a helyzetek, Benzema pedig ismét büntetett (2-0). Idén hatodik BL-meccsén negyedik gólját szerezte a francia támadó, esszességében ez volt az 50. BL-gólja, ezzel beérte az ötödik helyen Thierry Henryt a BL-örökranglistán.

Benzema duplázott, de ez sem volt elég a győzelemhez Forrás: AFP/Javier Soriano

Aubameyang révén szépített a Dortmund, majd Ronaldóék sorra hagyták ki a helyzeteket, a végén pedig egy villámgyors kontra végén Aubameyang passzát a csereként beállt Reus a kapuba lőtte, így a 2-2-es döntetlennel

mégis a dortmundiak nyerték a csoportot.

Real Madrid ezzel együtt már 34 tétmeccs óta veretlen, ezzel beállította a klubrekordot. A Real az 1988-89-es szezonban a holland Leo Beenhakker irányításával zsinórban 34 mérkőzésen nem kapott ki.

Aubameyang gólt lőtt és gólpasszt adott Forrás: AFP/Javier Soriano

Nikolics Nemanja Legia Warszawája azzal a téttel fogadta a Sportingot, hogy ha a lengyel nyernek, akkor az Európa Ligában folytathatják, minden más esetben kiesnek. A magyar válogatott csatár a kispadon kezdett, de nélküle is nagyon veszélyesen játszottak a lengyelek, már a hetedik percben szereztek egy lesgólt, amit vissza is fújtak, de az első fél óra végén Guilherme találatával megszerezték a vezetést.

A Legia végül ezzel a góllal nyert,

és továbbjutott az EL-be,

Nikolics a kispadról nézte végig a meccset.

F csoport:
Real Madrid (spanyol)-Borussia Dortmund (német) 2-2
g: Benzema (28., 53.), ill. Aubameyang (61., 88.)

Legia Warszawa (lengyel)-Sporting Lisboa (portugál) 1-0
g: Guilherme (30.)
kiállítva: William Carvalho (Sporting - 85.)

1. (továbbjutott) Borussia Dortmund 14 pont
2. (továbbjutott) Real Madrid 12
3. (EL-induló) Legia Warszawa 4
4. Sporting 3

A H csoportban

A 34 hazai tétmeccs óta veretlen Juventus már biztos továbbjutóként is magabiztosan verte a Dinamo Zagrebet.

Aki-ki meccsen a Lyon nem tudott élni a lehetőséggel. A franciák ha megverik otthon a Sevillát, akkor továbbmennek, de 0-0 lett a meccs, így a spanyolok jutottak a 16 közé.

4. Dinamo Zagreb 0

Az E csoportban az első két hely már lefutott volt a forduló előtt, kisebb meglepetésre a Monaco nyerte az egyik leggyengébb négyest, és várhatja csoportelsőként a sorsolást.