A magyarokkal egy vb-selejtezőcsoportba sorsolt Andorra hétfő este hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget Svájctól. A világranglista 203. helyét elfoglaló miniállamnak már az is hatalmas siker, hogy gólt ért el, ráadásul a teljes válogatott egyik legszebb találata fűződik a nevéhez.

A 18. születésnapját a találkozó napján ünneplő Alexandre Martinez

a 73. percben lépett pályára, és a 91. percben szépített, egy óriási találattal.

Andorra a felkészülési mérkőzéseket is számolva legutóbb kereken egy éve, 2015. október 10-én volt eredményes, akkor Belgium volt az ellenfél.

Érdekesség, hogy Svájc (világranglista helyezés: 16.) néhány héttel ezelőtt az eredményt tekintve simábban győzte le az Európa-bajnoki címvédő Portugáliát (2–0), mint hétfő este a kontinens egyik leggyengébb válogatottját.