Totti ismét varázsolt Rómában

Francesco Totti, Luciano Spalletti, AS Roma, foci
Roma's forward from Italy Francesco Totti is congratulated by Roma's coach from Italy Luciano Spalletti (R) during the Italian Serie A football match between AS Roma and Torino on April 20, 2016 at the Olympic stadium in Rome. GABRIEL BOUYS / AFP
Egy gyengébb szezonban is képes a csodára Francesco Totti: az AS Roma világbajnoka a Torino elleni hazai bajnoki 86. percében 1-2nél áll be, majd két góljával megnyerte a meccset csapatának

Az AS Roma hazai pályán 3-2-re legyőzte a Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának szerdai játéknapján. A fővárosiak a hajrában még 2-1-es hátrányban voltak, de a 86. percben pályára lépett a 39 éves csapatkapitány, Francesco Totti, aki 22 másodperc (!) után egy akciógóllal egyenlített, majd büntetőből két perc alatt megfordította az állást.

Mivel az Internazionale kikapott a Genoa vendégeként, a tabella - Bajnokok Ligája-selejtezőt jelentő - harmadik helyén álló AS Roma előnye hét pont a negyedik milánóiakkal szemben.

Francesco Totti és Luciano Spalletti Forrás: AFP/Gabriel Bouys

A címvédő és listavezető Juventus házigazdaként három góllal legyőzte a Laziót, amely szinte a teljes második félidőt emberhátrányban töltötte. A torinóiak hétvégén biztosíthatják be sorozatban ötödik bajnoki címüket.

A kieső helyen álló Palermo 2-2-es döntetlent játszott az Atalantával, a szicíliaiak magyar csatárát, Balogh Norbertet ezúttal nem nevezték a keretbe.

sEredmények, Serie A, 34. forduló:
Sassuolo - Sampdoria 0-0
piros lap: Ranocchia (27., Sampdoria)

AS Roma - Torino 3-2 (0-1)
gól: Manolasz (65.), Totti (86., 89., a másodikat büntetőből), illetve Belotti (35., büntetőből), J. Martínez (80.)

Chievo - Frosinone 5-1 (1-1)
gól: Floro Flores (36.), Pellissier (47., 80., az elsőt büntetőből), Rigoni (58.), Sardo (60.), illetve Ciofani (5.)
piros lap: Arlind Ajeti (17., Frosinone), Chibsah (52., Frosinone)

Empoli - Verona 1-0 (0-0)
gól: Maccarone (50.)
piros lap: Viviani (90., Verona)

Genoa - Inter 1-0 (0-0)
gól: De Maio (77.)

Juventus - Lazio 3-0 (1-0)
gól: Mandzukic (39.), Dybala (52., 64., az elsőt büntetőből)
piros lap: Patric (48., Lazio)

Palermo - Atalanta 2-2 (1-1)
gól: F. Vázquez (2., büntetőből), Aljaz Struna (76.), illetve Borriello (11., büntetőből), Paletta (55.)
piros lap: Vitiello (89., Palermo)

Udinese - Fiorentina 2-1 (1-1)
gól: Zapata (2.), Théréau (53.), illetve Zárate (23.)