Nagy csatát nyert az Arsenal, gólparádé Leverkusenben

Daniele De Rossi, AS Roma
GERMANY, Leverkusen : Roma's midfielder Daniele De Rossi scores past Leverkusen's goalkeeper Bernd Leno (L) during the Group E, first-leg UEFA Champions League football match Bayer Leverkusen vs AS Roma in Leverkusen, western Germany on October 20, 2015. AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ
Bár matematikailag még nem lehet kijelenteni a biztos továbbjutás tényét, de a Zenit nagyon közel áll ehhez a Bajnokok Ligája H csoportjában, az oroszok ugyanis három forduló után nyolc ponttal vezetnek két rivális előtt is. Az Arsenal legyőzte a Bayern Münchent, így megőrizte továbbjutási esélyét, az AS Roma egy elképesztő meccsen 4-4-re végzett Leverkusenben. A Chelsea csak a harmadik helyen áll a csoportjában.

Eredmények, Bajnokok Ligája, E csoport, 3. forduló:
BATE Boriszov (fehérorosz) - FC Barcelona (spanyol) 0-2 (0-0)
gól: Rakitic (48., 64.)

Bayer Leverkusen (német) - AS Roma (olasz) 4-4 (2-2)
gól: Hernández (4., 19., az elsőt büntetőből), Kampl (84.), Mehmedi (86.), illetve De Rossi (29., 38.), Pjanic (54.), Iago Falqué (73.)

Az E csoport legnagyobb kérdése az volt, hogy három forduló után kiszáll-e a továbbjutásért folytatott harcból az AS Roma, vagy egy bravúros győzelemmel nyílttá teszi a harcot.

Az olasz együttes a Serie A-ban remekelt, de a Bajnokok Ligájában két forduló alatt mindössze egy pontot gyűjtött: a Barcelona elleni hazai 1-1 után 3-2-re kikapott a BATE Boriszov otthonában.
Leverkusenben is úgy kezdett, mint a legutóbb Fehéroroszországban, Hernández húsz perc alatt kétszer betalált, úgy tűnt, folytatódik a németek pazar hazai sorozata. A Bayer ugyanis a naptári év 19 hazai tétmérkőzésén mindössze tíz gólt kapott, és csupán februárban a Wolfsburg (4-5), szeptemberben pedig az újonc Darmstadt (0-1) tudott nyerni a BayArenában.

De Rossi duplája és a Roma négy gólja sem volt elég a győzelemhez Forrás: AFP/Patrik Stollarz

A rómaiak azonban feltámadtak, már az első félidőben egyenlítettek De Rossi duplájával, majd a szünet után Pjanic már az olaszokat juttatta előnyhöz. Sőt, Iago Falqué révén már 4-2-re is mentek az olaszok, ám a hajrá a németeké volt, akik Kampl és Mehmedi találataival 4-4-re mentették a fordulatos csatát.

A csoport másik mérkőzésén a Barcelona az első félidőben csak labdabirtoklásban jeleskedett, aztán a szünet után Rakitic két góllal megtalálta az utat a BATE kapujába (0-2).

Giroud (77.), Özil (90+4.)

Dinamo Zagreb (horvát) - Olimpiakosz (görög) 0-1 (0-0)
gól: Ideye (79.)

Az F csoportban még az AS Románál is nagyobb szüksége volt a három pontra az Arsenalnak, a londoniak ugyanis botrányosan kezdték a csoportkört. Már a zágrábi 2-1-es vereség is a ciki kategóriába tartozott, de aztán az Olimpiakosz idegenbeli 3-2-es sikere kényszerhelyzetbe hozta Arséne Wenger együttesét: a Bayern ellen győzni kellett, hogy reális esély maradjon a továbbjutásra.

Ezek után az első félidőben a németek uralták a meccset, többet birtokolták a labdát, pontosabban passzoltak - Douglas Costa bohócot csinált szegény Bellerínből, akit annyiszor cselezett ki, ahányszor csak akart -, a meccs helyzetét azonban az angolok hagyták ki: Walcott fejesénél Neuer elképesztő bravúrral védett.

A 77. percben aztán mégis Neuer lett a negatív hős, Cazorla előreívelésére borzasztóan rosszul mozdult ki, és a labda mellé ütött, a csereként beállt Giroud azonban jókor volt jó helyen, és fejjel-kézzel az üres kapuba talált (1-0).

A hosszabbításban még Özil lőtt egy gólt – noha Neuer közel volt az újabb földöntúli bravúrhoz -, így az Arsenal 2-0-ra győzött, és megőrizte esélyét a továbbjutásra.

A csoport másik meccsén az Olimpiakosz 1-0-ra nyert Zágrábban, így utolérte a Bayernt.

1. Bayern München 3 2 0 1 8-2 6
2. Olimpiakosz 3 2 0 1 4-5 6
3. Dinamo Zagreb 3 1 0 2 2-7

3

4. Arsenal 3 1 0 2 5-5 3

G csoport, 3. forduló:
FC Porto (portugál) - Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 2-0 (2-0)
gól: Aboubakar (37.), Brahimi (41.)

Dinamo Kijev (ukrán) - Chelsea (angol) 0-0

Azt kevesen gondolhatták a sorsolás pillanatában, hogy két, majd három forduló után sem áll továbbjutó helyen a Chelsea együttese. Márpedig egyelőre a G csoportban a Porto áll az élen két győzelemmel és egy döntetlennel, ezúttal a Maccabi Tel-Avivot verte simán 2-0-ra, de veretlen még a Dinamo Kijev is, az ukránok ezúttal a Chelsea ellen játszottak 0-0-s döntetlent.

Portóban még egy rekord is megdőlt, a portugálok csapatkapitánya a mindössze 18 éves és 221 napos Rúben Neves lett, akinél fiatalabb labdarúgó még nem viselt karszalagot a BL-ben.

1. Porto 3 2 1 0 6-3 7
2. Dinamo Kijev 3 1 2 0 4-2 5
3. Chelsea 3 1 1 1 5-2 4
4. Maccabi Tel-Aviv 3 0 0 3 0-8 0

H csoport, 3. forduló:
Zenit (orosz) - Olympique Lyon (francia) 3-1 (1-0)
gól: Dzjuba (2.), Hulk (56.), Danny (82.) illetve Lacazette (49.)

Valencia (spanyol) - Gent (belga) 2-1 (1-1)
gól: Feghouli (15.), Mitrovic (72., öngól), illetve Foket (40.)

A csapatneveket tekintve a BL legérdektelenebb csoportjában százszázalékos maradt a Zenit, az orosz bajnokságban vergődő csapat ezúttal a Lyont győzte le 3-1-re, és szinte biztos továbbjutónak tűnik, hiszen három meccs után két riválisát is nyolc-nyolc ponttal előzi meg.

Jó helyzetben van a hatpontos Valencia is, a spanyolok ezúttal a belga Gentet verték 2-1-re.

1. Zenit 3 3 0 0 8-4 9
2. Valencia 3 2 0 1 5-4 6
3. Lyon 3 0 1 2 2-5 1
4. Gent 3 0 1 2 3-5 1