A Real Madrid sokáig vezetett a városi rivális Atlético ellen, amely az első félidőben büntetőt rontott. A vége mégis 1-1 lett, és a végén ahhoz is közel volt az Atlético, hogy megnyerje a meccset.

Jól kezdte a meccset a Real, a 9. percben Carvajal beadása után Benzema fejelt látványos gólt. A francia csatár szezonbeli hetedik gólját szerezte a Realban, a csapat utolsó 13 gólján ők ketten osztoztak Cristiano Ronaldóval.

Az Atlético óriási lehetőséget kapott, hogy egyenlítsen, amikor Sergio Ramos ellen büntetőt ítélt a bíró, de Griezmann lövését Navas kitolta. A Real vezetése egészen a hajráig kitartott, majd a csereként beállt Jackson Martínez a 83. percben az alapvonalról beadta a labdát, amit a rövid oldalra bemozgó Griezmann sarokkal tovább tett, Viettónak pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia.

A három legfontosabb esemény, a két gól és a 11-es egy helyen:

A gól felpörgette az Atléticót, amely nagyon nyomott a végén, és akár nyerhetett volna is, Navas óriásit védett Martínez lövésénél.

A vége így 1-1 lett, amely azt jelenti, hogy az Atlético hat meccs óta veretlen otthon a Real ellen, ilyen sorozatra utoljára 1939 novembere és 1944 januárja között volt példa. Cristiano Ronaldo pedig egymás után négy bajnokin maradt gólképtelen, ami öt éve nem fordult vele elő.

Cristiano Ronaldo nincs hozzászokva, hogy egymás után négy bajnokin nem találjon be Forrás: AFP

A madridi döntetlen azt jelenti, hogy a Villarreal még úgy is maradt az élen, hogy kikapott a forduló előtt utolsó helyen álló Levantétól.