Tévez Copa-elődöntőbe lőtte Argentínát

Carlos Tévez, Argentína, foci
CHILE, VINA DEL MAR : Argentina's forward Carlos Tevez (L) scores the winning penalty kcik past Colombia's goalkeeper David Ospina during the 2015 Copa America football championship quarterfinal match in Vina del Mar, Chile on June 26, 2015. Argentina won 5-4 in penalty shootout. AFP PHOTO / LUIS ACOSTA
Argentína tizenegyesekkel legyőzte Kolumbiát a Chilében zajló labdarúgó Copa America szombati negyeddöntőjében, így bejutott az elődöntőbe.

Eredmény, negyeddöntő:
Argentína - Kolumbia 0-0 – büntetőkkel 5-4
Vina del Mar
v.: R. García (mexikói)
Argentína: Romero - Zabaleta, Garay, Otamendi, Rojo - Biglia, Mascherano - Messi, Pastore (Banega, 77.), Di María (Lavezzi, 87.) - Agüero (Tévez, 73.)
Kolumbia: Ospina - Zúniga, Zapata, Murillo, Arias - Cuadrado, Mejía, J. Rodríguez, Ibarbo (Muriel, 86.) - T. Gutiérrez (Cardona, 24.), J. Martínez (Falcao, 74.)

A legutóbbi kontinenstornán és a tavalyi világbajnokságon ezüstérmes argentin válogatott 5-4-re múlta felül Kolumbia válogatottját, a rendes játékidőben nem esett gól. A Copa Americán nincs hosszabbítás, a 90 perc letelte után rögtön a büntetőrúgások következnek.

A büntetőknél Messi, Garay, Banega, Lavezzi, Tévez, illetve Rodríguez, Falcao, Cuadrado és Cardona betalált, Biglia, Rojo, valamint Muriel, Zúniga és Murillo hibázott.

Az argentin válogatott a Brazília-Paraguay negyeddöntő győztesével találkozik a fináléba jutásért.