Hatodik mérkőzést is megnyerte az angol labdarúgó-válogatott, amely hátrányról felállva, Jack Wilshere első két válogatott góljával 3-2-re győzött Szlovéniában. Ausztria hihetetlenül magabiztosan áll csoportja élén, ezúttal Oroszországból hozta el a három pontot, Szlovákia sem botlott Macedónia ellen, de Ukrajna is jó helyzetből várhatja a folytatást.

A C csoportban Ukrajna egy kötelező győzelemmel tartja a lépést a spanyolokkal és a szlovákokkal, már csak e négy válogatott között dőlhet el a továbbjutás kérdése.

Az E csoportban nem történt meglepetést, bár a szlovének mindent elkövettek, hogy pontot szerezzenek hazai közönség előtt a még hibátlan angolok ellen. De hiába vezetett Szlovénia a félidőben, a szünet után az eddigi 27 válogatottsága során gólt sem szerző Arsenal középpályás, Wilshere két hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe (1-2). Erre még Pecnik válaszolt a 84. percben, de két perc múlva Rooney beállította a 2-3-as végeredményt.

Wilshere (balra) nagyon jól futballozott Forrás: AFP/Jure Makovec

A G csoportban is idegenbeli győzelem született, az osztrákok hatodik meccsükön ötödször nyertek, ezúttal Oroszországban 1-0-ra. Janko gólja azt jelenti, hogy Ausztria veretlenül, nagy fölénnyel vezeti csoportját, és minimális lépésre van az Eb-szerepléstől.

Eredmények, Eb-selejtezők, C csoport:
Ukrajna - Luxemburg 3-0 (0-0)
gól: Kravec (49.), Garmas (57.), Konopljanka (87.)

Fehéroroszország - Spanyolország 0-1 (0-1)
gól: David Silva (45.)

Szlovákia - Macedónia 2-1 (2-0)
gól: Saláta (8.), Hamsík (38.), illetve Ademi (69.)
piros lap: Hasani (84., Macedónia)

A csoport állása: 1. Szlovákia 18 pont, 2. Spanyolország 15, 3. Ukrajna 12, 4. Fehéroroszország 4, 5. Macedónia 3, 6. Luxemburg 1.

E csoport:
Észtország - San Marino 2-0 (1-0)
gól: Zenjov (35., 63.)

Szlovénia - Anglia 2-3 (1-0)
gól: M. Novakovic (37.), Pecnik (84.), illetve Wilshere (57., 73.), Rooney (86.)

Wilshere első gólja

Wilshere második gólja

Litvánia - Svájc 1-2 (0-0)
gól: Cernych (64.), illetve Drmic (69.), Shaqiri (84.)

A csoport állása: 1. Anglia 18 pont, 2. Svájc 12, 3. Szlovénia 9, 4. Észtország 7, 5. Litvánia 6, 6. San Marino 1.

G csoport:
Liechtenstein - Moldova 1-1
gól: Wieser (21.), illetve Boghiu (44.)

Oroszország - Ausztria 0-1 (0-1)
gól: Janko (33.)

Svédország - Montenegró 3-1 (3-0)
gól: Berg (38.), Ibrahimovic (40., 44.), illetve Damjanović (64., büntetőből)

A csoport állása: 1. Ausztria 16 pont, 2. Svédország 12, 3. Oroszország 8, 4. Montenegró 5 (4-8), 5. Liechtenstein 5 (2-12), 6. Moldova 2.