Az alapszakaszgyőztes Miskolc a párharc vasárnapi, negyedik mérkőzésén is legyőzte a Brassót, így bejutott a jégkorong Mol Liga döntőjébe.

A vasárnapi, brassói összecsapáson gólt sem kapott a miskolci együttes.

A másik párharc negyedik meccsén a vendég Dunaújváros hiába állt fel háromgólos hátrányból, végül hosszabbításban kikapott a címvédő Érsekújvártól, amely ezzel egy sikerre került a finálétól.

Mol Liga, elődöntő, 4. mérkőzések:
Corona Brasov (román)-Miskolci Jegesmedvék 0-2 (0-1, 0-1, 0-0)
gól: Roczanov (3.), Dansereau (38.)
A párharc végeredménye: 4-0 a Miskolc javára.

Nové Zámky (szlovák)-Dab.Docler 4-3 (3-1, 0-0, 0-2, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Faith (4.), Caladi (5.), Frolik (9.), Uram (62.), illetve Galanisz (19.), Gröschl (42.), Croetau (48.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-1 a Nové Zámky javára.

* * *

Pénteki, idegenbeli sikere után a Fehérvár vasárnap hazai pályán is legyőzte Vienna Capitalst az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának felsőházában.

A magyar csapat kétszer is hátrányba került a mérkőzésen, ám fordítani tudott, és végül 4-2-re nyert. A Fehérvár a középszakaszban hat mérkőzést játszott, hármat elvesztett, egyszer büntetőkkel győzött, és most másodszor győzött az alapjátékidőben.

Eredmény, középszakasz, 5. forduló:
Fehérvár AV19-Vienna Capitals (osztrák) 4-2 (1-1, 3-1, 0-0)
gól: Bartalis (17.), Ejdepalm (26.), Banham (31.), Sikorcin (39.), illetve Sylvester (9.), Schiechlt (25.)

Azzal, hogy a székesfehérváriak az alapszakasz eredményei alapján a felsőházba kerültek, a középdöntős szereplésüktől függetlenül bejutottak a negyeddöntőbe.