Nem mindennapi fordítást produkált a Watford az angol másodosztályú focibajnokságban: a félidőben még két góllal égett a Blackpool ellen, a szünet után azonban hét gólt szerzett.

A Blackpool remekül kezdte a meccset, Orlandi a 8. percben szerzett vezetést, aztán a félidő vége előtt három perccel Steven Davies tett hozzá még egy gólt.

A Watford kilenc perccel a fordulás után már 3-2-re vezetett, a fordítási hadműveletet Ighalo vezette, aki kétszer is betalált, mellette Deeney volt eredményes. Innentől kiszakadt a gólzsák, Ighado összesen négy góllal zárt, a Watford pedig 2003 áprilisa, a Burnley elleni 7-4 óta először szerzett hét gólt egy meccsen.

A Watford jelenleg a hatodik, de csak három pontra van az automatikus feljutást jelentő második helytől, a Blackpool az utolsó, és egyre menthetetlenebbnek tűnik.