A Roma döntetlent játszott a Palermo vendégeként a Serie A 19. fordulójában. A fővárosi csapatnak legutóbbi négy bajnokiján ez volt a harmadik döntetlenje.

Rémálomszerűen indult a Roma számára a meccs, a 2. percben Astori adott el egy labdát a saját térfelén, a Palermo pedig kihasználta a lehetőséget, Vazquez ugratta ki Dybalát, aki a bal alsóba gurított. A fiatal argentin csatárnak ez volt a tizedik gólja a szezonban.

A Romában nyomott hagyott a korai ütés, a Palermo sokkal lendületesebben játszott szinte végig az első félidőben, De Sanctisnak volt is védenivalója, Barreto ívelt fejesénél bravúrral hárított.

Várható volt, hogy a szünet után más mentalitású Roma lesz a pályán, és kilenc perc alatt össze is jött, ami előtte egy félidőn keresztül nem: Pjanic szabadrúgása után Strootman fejelte vissza a labdát, amit Destro becsúszva segített a kapuba.

Dybala könnyedén visszaszerezhette volna a vezetést a Palermónak, a leülő De Sanctis lábaiban azonban elakadt a labda. A hajrára a Roma behozta a Lazio elleni derbi hősét, Tottit, a 38 éves ikon mellett a 18 éves, az élvonalban most debütáló Daniel Verde rohamozott, de egyikük sem járt sikerrel, így maradt az 1-1, aminek leginkább a Juventus örülhet.

A listavezető öt pontra meglóghat, ha vasárnap este legyőzi hazai pályán azt a Veronát, amelyet hétközben 6-1-re söpört el a kupában.

Serie A, 19. forduló:
Palermo - Roma 1-1 (1-0)
gól: Dybala (2.), illetve Destro (54.)

A másik szombati meccsen az Empoli és az Inter 0-0-t játszott, és a partjelzőnek volt egy szerencsétlen megmozdulása. Erről itt olvashat.