Megint elbánt a City a MU-val

498499275 Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero (R) celebrates scoring the opening goal as Manchester United's Argentinian midfielder Angel Di Maria (L) reacts during the English Premier League football match between Manchester City and Manc
Manchester City's Argentinian striker Sergio Aguero (R) celebrates scoring the opening goal as Manchester United's Argentinian midfielder Angel Di Maria (L) reacts during the English Premier League football match between Manchester City and Manchester United at the The Etihad Stadium in Manchester, northwest England on November 2, 2014. AFP PHOTO / PAUL ELLIS RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or “live” services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.
Sergio Agüero góljával győzte le a Manchester City a Manchester Unitedet a vasárnapi derbin. A két csapat utolsó hét meccséből hatot a City nyert, ehhez most emberelőny kellett, a MU pedig hiába volt hősies.

Vasárnapra is maradt topligás csemege egy manchesteri derbi képében. A forduló előtt harmadik City a rozsdásan kezdő, nyolcadik Unitedet fogadta, itt Lampard és David Silva, ott Young, Jones és Falcao hiányzott.

A pályán lévők viszont jókora iramban feszültek egymásnak, ám helyzetben ez ritkán nyilvánult meg. A City két ziccert is rontott a félidő derekán, a túlpörgő Smalling (MU) viszont két sárgát is beszedett hét perc alatt, könnyen lehet, hogy a játékrész végén csak kegyeletből nem ítélt büntetőt Michael Oliver játékvezető Fellaini lökésénél.

Hiába állt ki a MU a Premier League történetének legdrágább kezdőjével (241 millió font) a meccsre, fordulás utánra már csak elszánt védekezés maradt. A City egy ideig túl görcsösen próbálkozott, ám a 61. percben végigvitt egy akciót: Yaya Touré, Clichy, Agüero útvonal végén került a labda a hálóba.

Mindezek ellenére Di Maríának volt egy-egy veszélyes pontrúgása és lövése, a 80. percben pedig szabadot lőhetett, de csúnyán fölé tekert.

A hajrában próbálkozott becsülettel a United, minden mindegy alapon ment előre, de a Hart kapus és a City védelme állta a sarat, így végül a góllövőlistát immár egyedül vezető Agüero (a tizedik góljával lerázta a chelseas Diego Costát) találata döntött.

Agüero ünnepel, Di María nem Forrás: AFP/Paul Ellis

A MU az utolsó három bajnokiján két pontot szerzett, ezzel továbbra is csak nyolcadik, míg a City megerősítette a harmadik helyét. A két csapat legutóbbi hét meccsén felbillen a mérleg: 6-1 a City javára.

A másik vasárnapi mérkőzésen a Tottenham az utolsó percekben fordította meg a meccset a már emberhátrányban futballozó Aston Villa ellen.

Aston Villa-Tottenham 1-2 (1-0)
gól: Weimann (16.), illetve Chadli (84.), Kane (90.)
kiállítva: Benteke (65., Aston Villa)