Akárcsak tavaly, idén is a Cruzeiro nyerte meg a brazil országos labdarúgó-bajnokságot. A Belo Horizonte-i csapatnak még van esélye arra is, hogy duplázzon, bár nem áll jól a kupadöntő első meccse után.

Az újabb elsőség a Goiás elleni, vasárnapi 2-1-es győzelemmel vált biztossá. A Belo Horizonte-i csapatot hét pont hátránnyal követi a második helyen a Sao Paulo, s már csak két forduló van hátra. A Cruzeirónak megvan az esélye a duplázásra is, hiszen érdekelt a Brazil Kupa döntőjében, ahol a városi rivális Atletico Mineiro ellen próbálja meg leküzdeni 2-0-s hátrányát a szerdai visszavágón.

A Cruzeiro története negyedik bajnoki címét gyűjtötte be, ami a brazil címeket illeti, de az állami bajnokságát (Campeonato Mineiro) az idei győzelmével együtt már 37 alkalommal nyert meg. A Cruzeiro Brazília 9. legnagyobb futballklubja, és egyike a leggazdagabb csapatoknak.