Kikapott a világbajnok Lengyelországban

németország, lengyelország, manuel neuer
(L-R) Germany's forward Mario Goetze, Germany's goalkeeper Manuel Neuer, Poland's forward and captain Robert Lewandowski and Poland's midfielder Grzegorz Krychowiak react after the Euro 2016 Group D qualifying football match Poland vs Germany in Warsaw, Poland on October 11, 2014. AFP PHOTO / JANEK SKARZYNSKI
Jól alakult a magyar csoport másik két eredmény, a finn-görög meccsen döntetlen született, a Feröert verő Észak-Írország vezeti a csoportot. Kikapott a világbajnok Németország Lengyelországban, a szerbek nem tudtak nyerni Örményországban Eb-selejtezőn.

A magyar csoportban Észak-Írország 2-0-ra legyőzte a Feröer-szigeteket, és két forduló után vezeti a csoportot. A végeredmény szempontjából ennél fontosabb, hogy Görögország sokáig vezetett ugyan Finnországban, de a finnek kiegyenlítettek, ami talán a legjobb eredmény a magyar válogatott szempontjából.

A finnek egyenlítő gólja csinos támadás végén született.

Eb-selejtezők, F csoport, 2. forduló:
Finnország-Görögország 1-1 (0-1)
gól: Hurme (55.), illetve Karelisz (24.)

Észak-Írország - Feröer-szigetek 2-0 (2-0)
gól: McAuley (6.), Lafferty (21.)

korábban:
Románia-MAGYARORSZÁG 1-1 (1-0)
gól: Rusescu (44.), illetve Dzsudzsák (82.)

6. Feröer-szigetek 2 - - 2 1-5 0

A Bastian Schweinsteiger és Philipp Lahm nélkül felálló német válogatott komoly meglepetésre 2-0-ra kikapott Lengyelországban. A lengyelek az 51. percben Milik góljával szereztek vezetést, a hajrában Mila állította be a végeredmény.

Kikapott a világbajnok Lengyelországban Forrás: AFP/Janek Skarzynski

A csoportot Lengyelország vezeti, két meccsen még gólt sem kaptak, viszont kilencet lőttek. A második helyre Írország jöt fel, miután nem sokat szórakozott a legfiatalabb futballnemzettel, Robbie Keane 18 perc alatt mesterhármast vágott, az írek végül hét gólnál álltak meg.

Eredmények, D csoport:
Lengyelország-Németország 2-0 (0-0)
Írország-Gibraltár 7-0 (3-0)
Skócia-Grúzia 1-0 (1-0)
Az állás: 1. Lengyelország 6 pont (9-0), 2. Írország 6 (9-1), 3. Skócia 3 (2-2), 4. Németország 3 (2-3), 5. Grúzia 0 (1-3), 6. Gibraltár 0 (0-14)

Az I csoportban Szerbia meglepetésre nem tudott nyerni Örményországban, így dánokkal hazai pályán 1-1-re végző albánok vezetik a csoportot.

I csoport:
Albánia-Dánia 1-1 (1-0)
Örményország-Szerbia 1-1 (0-0)
Az állás: 1. Dánia 4 pont/2 mérkőzés (3-2), 2. Albánia 4/2 (2-1), 3. Szerbia 1/1 (1-1), 4. Örményország 1/2 (2-3), 5. Portugália 0/1

Az Eb-házigazda Franciaország 2-1-re legyőzte Portugáliát barátságos meccsen.