Kiütéses lett a Van Gaal-éra első MU-sikere

Di Maria, MU
Queens Park Rangers' Brazilian midfielder Sandro (L) vies with Manchester United's Argentinian midfielder Angel Di Maria (R) during the English Premier League football match between Manchester United and Queens Park Rangers at Old Trafford in Manchester, north west England on September 14, 2014. AFP PHOTO/PAUL ELLIS RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or “live” services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.
A Manchester United megszerezte első győzelmét a 2014/15-ös idényben, miután hazai pályán 4-0-ra nyert a Queens Park Rangers ellen az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulóban. A találkozón megszerezte első gólját manchesteriként a nyáron a Real Madridtól szerződtetett argentin Angel Di Maria. A MU kispadján elsőször ünnepelhetett sikert Louis van Gaal vezetőedző, aki eddig két döntetlent és egy vereséget jegyzett a bajnokságban, és csapata kikapott a Ligakupában is.

A mérkőzés előtt még nyeretlen Manchester United keretébe a legutóbbi bajnoki óta két új játékos is érkezett, de Falcao és Daley Blind közül csak utóbbi került a kezdőbe, ahol egyébként először kapott szerepet az argentin védő Marcos Rojo is.

Az újoncok bevetésén és az első győzelmen kívül Rio Ferdinandot is nagyon várták már a Vörös Ördögök szurkolói, a 35 éves védő ezen a nyáron igazolt a Queens Park Rangersbe. A MU-val hat bajnoki címet szerző játékost vastaps és Sir Bobby Charlton fogadta az Old Trafford gyepén.

Sandro csatája Di Mariával Forrás: AFP/Paul Ellis

A három bajnoki forduló alatt eddig mindössze kettő pontot szerző hazaiak nagy elánnal kezdtek, az első húsz percben gyakorlatilag nem engedték labdához jutni az ellenfelet. De komoly veszélyt a 24. percig nem jelentettek Robert Green kapujára.

Ekkor azonban Angel Di María egy mindenki fölött elszálló szabadrúgásból betalált, ezzel megszerezte a vezetést, egyúttal saját maga első gólját új klubjában.

Nem sokkal később kiegyenlíthetett volna a QPR, de De Gea ügyetlenkedése után Evans állította meg az üres kapuba tartó labdát. Néhány perccel később pedig már kettővel mentek a hazaiak: Rooney készítette le a labdát a United játékosaként szintén először gólt szerző Ander Herrerának.

A spanyol hálás volt, és még a félidő vége előtt adott egy gólpasszt a MU csapatkapitányának. Rio Ferdinand csak nézte, amint egykori csapattársa élete 175. Premier Leauge gólját lövi.

Az első félidő hosszabbításában a játékvezető Phil Dowd esett egy látványosat.

Komoly QPR-akcióval kezdődött a második félidő, De Gea viszont szépen védett lábbal. Gólt csak a hazaiak tudtak lőni. Az egész meccsen nagyon aktív Di María igen furcsán találta el a labdát, ami tökéletes volt Matának, a spanyol köszönte szépen és bevágta.

És még csak ezután jött Falcao! A kolumbiai csatár az angol nyelvórákra elzavart Valenciával egyszerre állt be a 66. percben. De sem ő, és senki más nem tudott már több gólt lőni, bár lett volna esélye egy kipattanó lövésnél a kolumbiainak, de Green hárítani tudott. És ezt még meg kellett ismételnie párszor, a Di María helyére beálló Januzaj és Van Persie is veszélyeztetett, de maradt a 4-0. Ezzel pedig Van Gaal először örülhetett három pontnak a Manchester United kispadján.