Arséne Wenger irányítása alatt legnagyobb vereségét szenvedte el az Arsenal labdarúgócsapata, amely a francia menedzser ezredik tétmérkőzésén 6-0-ra kikapott a Chersea otthonában. A mérkőzés másik negatív hőse Andre Marriner játékvezető volt, aki rossz Arsenal-játékost állított ki. A LIverpool Cardiffban nyert 6-3-ra, a Manchester City otthon győzött 5-0-ra a Fulham ellen. Wayne Rooney felejthetetlen gólt szerzett.

Eredmény, Premier League, 31. forduló:
Chelsea - Arsenal 6-0 (4-0)
Stamford Bridge
v.: Andre Marriner
Chelsea: Cech - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Luiz, Matic - Schürrle, Oscar (Salah, 68.), Hazard - Eto'o (Torres 10.)
Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny (Flamini, 46.), Gibbs - Arteta, Oxlade-Chamberlain - Rosicky, Cazorla, Podolski (Vermaelen 24.) – Giroud
gól: Eto'o (5.), Schürrle (7.), Hazard (15., tizenegyesből), Oscar (42., 66.), Salah (71.)
kiállítva: Gibbs (16.)

Botrányosan gyengén kezdte a mérkőzést az Arsenal, bár Olivier Giroud lövésénél Petr Cech nagyot védett, ezzel el is lőtték az Ágyúsok a puskaport.

Samuel Eto’o már az 5. percben vezetést szerzett, egy gyors kontrát követően az egyik belső védő érthetetlen módon nem követte a kamerunit, aki ballal csodásan tekert a jobb sarokba (1-0). Wenger ki se bosszankodhatta magát, a 7. percben jött az újabb hazai akció, ezúttal Andre Schürrle vezetgette a labdát, majd miután senki se támadta meg, 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0).

A 15. percben aztán felbolydult a Stamford Bridge, Eden Hazard kísérletét a bal kapufánál álló Alex Oxlade-Chamberlain egy fejelő mozdulat kíséretében kézzel mentett. Jogos büntető és kiállítás, egy probléma akadt, hogy Andre Marriner meglepetésre Kieran Gibbsnek mutatta fel a piros lapot. Oxlade-Chamberlain ugyan egyből odarohant, és a televíziós felvételeken látszott, ahogy azt mondja a bírónak: „It was me! It was me!” („Én voltam, én voltam!”), de ez nem hatotta meg Marrinert.

A nagy kavarodásban egyedül Hazard nem zavarodott meg, ő nyugodtan lőtte a kapu közepébe a tizenegyest (3-0).

A 42. percben jobb a következő találat, a megsérült Eto’o helyére csereként beállt Fernando Torres meghúzta a jobb oldalon, kiválóan centerezett, az érkező Oscar pedig közelről a léc alá bikázott (4-0).

José Mourinho irányításával a Chelsea korábban csak kétszer tudott legalább három gólig jutni az első félidőben: 2004 decemberében a Norwich elleni 4-0-s, illetve 2005 januárjában a Portsmouth elleni 3-0-s mérkőzésen.

A fordulás után folytatódott a Chelsea-gála, a 66. percben Oscar 22 méteres lövése meglepte Szczesnyt (5-0). Négy perccel később a Baseltől januárban igazol Salah lépett ki a lesre játszó védők közül, és harmadik Chelsea-mérkőzésén okosan gurított a kapuba (6-0).

A hazaiak megérdemelten győztek, José Mourinho pedig boldog lehet, hiszen eddigi legnagyobb bajnoki sikere egy 5-1-es Bolton elleni siker volt még 2005 októberében a Chelsea menedzsereként. Sőt, vele eddig mindössze egyszer jutott hat gólig a Chelsea, még 2007 januárjában a Macclesfield Town elleni FA-kupa-mérkőzésen (6-1).

Arséne Wenger számára viszont a Chelsea a mélypont szinonimája marad, a legnagyobb zakókat ugyanis a londoni riválistól szenvedte el a francia edző által irányított Arsenal. A Wenger-éra legnagyobb veresége mellett ugyanis a Chelsea az Arsenal régi otthonában 1999. november 11-én 5-0-ra nyert egy Ligakupa-mérkőzésen, de az Emiratesben is a Kékek aratták eddig a legnagyobb sikert: 2009. május 10-én 4-1-re győztek.

A címvédő Manchester United Wayne Rooney két góljával nyert a West Ham United otthonában. Az angol válogatott támadó a hetedik percben nem mindennapi gólt ért el, egy párharcot megnyerve a félpályáról lőtt a kapuba. A Manchester United 2007 decembere óta nem kapott ki az Upton Parkban.

Premier League, 31. forduló:

Cardiff - Liverpool 3-6 (2-2)
gól: Mutch (9., 88.), Campbell (25.), illetve L. Suárez (16., 60., 96.), Skrtel (41., 54.), Sturridge (75.)

Everton - Swansea 3-2 (1-1)
gól: Baines (20., büntetőből), Lukaku (54.), Barkley (58.), illetve Bony (33.), A. Williams (92.)

Hull City - West Bromwich 2-0 (2-0)
gól: Rosenior (32.), Long (38.)

Manchester City - Fulham 5-0 (1-0)
gól: Yaya Touré (26., 54., 66., az első kettőt büntetőből), Fernandinho (84.), Demichelis (88.)
piros lap: Amorebieta (54., Fulham)

Newcastle - Crystal Palace 1-0 (0-0)
gól: P. Cissé (94.)

Norwich - Sunderland 2-0 (2-0)
gól: Snodgrass (20.), Tettey (33.)
piros lap: Marcos Alonso (91., Sunderland)

West Ham United - Manchester United 0-2 (0-2)