A második helyen álló Borussia Dortmund hazai pályán nagy meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedett a Mönchengladbachtól a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. A megszokottnál jóval nehezebben, csak 2-1-re nyert a Bayern München, Huszti Szabolcs remek gólt lőtt a Hertha-Hannover (0-3) találkozón.

Az orosz Zenit elleni, szerdai Bajnokok Ligja-nyolcaddöntő visszavágóra készülő dortmundiak gyakorlatilag végig támadták a találkozót, az összecsapás előtt kilenc forduló óta nyeretlen vendégek azonban két gyors kontrával magabiztos előnyre tettek szert a szünetre. A fordulást követően Nordtveit kiállítása miatt a 69. percben emberhátrányba került a vendég gárda, a Dortmund pedig nyolc perccel később Jojic góljával szépített. A hajrában saját kapujához szegezte a vendégeket Jürgen Klopp csapata, de az eredmény már nem változott.

A Huszti Szabolccsal a kezdőcsapatban a felálló Hannover háromgólos győzelmet aratott a Hertha BSC otthonában, ezzel megszakította öt forduló óta tartó nyeretlenségi sorozatát. A magyar játékos a 92. percben szerzett góljával állította be a végeredményt.

A címvédő és listavezető Bayern München 2-1-re nyert a vendég Bayer Leverkusen ellen a német labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának szombati játéknapján.

A Bajnokok Ligájában és a német kupában is címvédő Bayern München a Leverkusen elleni sikerével új Bundesliga-rekordot állított fel, ugyanis az első csapat lett, amely 25 veretlenül megvívott találkozóval kezdi az idényt. A korábbi csúcsot, a Bayer Leverkusen 2009/10-es szezonkezdetét a múlt héten állította be a klub. Sorozatban 17. bajnokiján diadalmaskodott, ami szintén rekord.

Josep Guardiola együttese - amely immáron 50 mérkőzés óta veretlen a Bundesligában - szinte végig egykapuzta az első félidőt, ugyanakkor a vendégek két nagy gólszerzési lehetőséget is elpuskáztak. A játékrész utolsó percében azonban mégis a müncheniek szereztek vezetést, a góllövőlistán éllovas horvát Mario Mandzukic talált a kapuba.

A fordulást követően gyorsan növelte előnyét a Bayern: az első gólt előkészítő Bastian Schweinsteiger mesterien csavart be egy szabadrúgást a jobb felső sarokba. A bajorok győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben, igaz, Stefan Kiessling a ráadásban még szépített.

Ettől függetlenül meglepő, hogy csak egy góllal nyert a Bayern, az utóbbi hét körben ugyanis ilyen eredményeket ért el: Bayern-Frankfurt 5-0, Nürnbert-Bayern 0-2, Hamburg-Bayern 0-5, Bayern-Freiburg 4-0, Bayern-Schalke 5-1, Wolfsburg-Bayern 1-6.