A Serie A 28. fordulójában zsinórban harmadik hazai meccsét is elbukta a Milan, ráadásul nem is akármilyen körülmények között: a pármaiak győztes góljánál Amauri egézsen elképesztő megoldást választott. Este a Juventus katartikus meccsen verte a Genoát, de nyert a torinóiak EL-ellenfele, a Fiorentina is.

Serie A, 28. forduló:
Genoa-Juventus 0-1 (Pirlo 89.)
Fiorentina-Chievo 3-1 (Cuadrado 11., Matri 39., Gomez 88., illetve Paloschi 62.)
Milan-Parma 2-4 (Rami 57., Balotelli 76. - 11-esből, ill Cassano 9. 11-esből, és 51., Amauri 78., Biabiany 96.)
Cagliari-Lazio 0-2 (Lulic 19., Keita 68.)
Livorno-Bologna 2-1 (Benassi 46., Paulinho 53., ill. Krisztodolopulosz 86.)
Sassuolo-Catania 3-1 (Zaza 56., Missiroli 56., Sansone 89., ill. Bergessio 30.)
Atalanta-Sampdoria 3-0 (Carmona 36., Bonaventura 42., Denis 55.)

Clerance Seedorfot mostanában az ág is húzza. A Milannak - bár úgy nézett ki, kilábalt a Max Allegrit jellemző apatikus semmittevésből – az utóbbi hetekben nagyon nincs szerencséje: hiába játszott jól az Atlético ellen a BL-ben, és a Juve ellen a bajnokságban, mindkét meccset elbukta hazai pályán, és azóta valahogy újra elveszett a fonal.

Ennek újabb példája volt a Parma elleni hazai meccs, amikor már a 7. percben ember- és gólhátrányba került a csapat a Christian Abbiati piros lapját követő büntető után. Antonio Cassano aztán akcióból is betalált, és úgy nézett ki, mindennek vége, de a Milan nem adta fel, és Adil Rami, valamint Mario Balotelli góljaival a 76. percben összejött az egyenlítés.

Az öröm pontosan másfél percig tartott, jött Amauri (aki két évvel ezelőtt már kiverte egyszer a Milan kezéből a bajnoki címet), és csodaszép góllal visszavette a vezetést a Parmának. Jonathan Biabiany 96. percben esett gólja már nem sokat számított.

A Milan zsinórban harmadik meccsét bukta el hazai pályán, és egyre nehezebb helyzetbe kerül. A Seedorfnak adott ultimátum értelmében oda kellene érniük az Európa Ligára, de a Milan jelenleg 11 ponttal van lemaradva az 5. helyen álló Parmától. Pont annyival, amennyivel vezet a legjobb kieső Bologna előtt.

Este játszották a Genoa-Juventus és a Fiorentina-Chievo meccseket. A Genoa rendkívül elszántan játszott, fel is adta a leckét a pontosan tíz tétmeccs óta veretlen Juventusnak. Akadtak is hazai lehetőségek az első félidőben, de igazán komoly nem. A vendégek ellenben kétszer is betaláltak, mindkétszer Osvaldo révén, de mindkétszer les miatt érvénytelenítette a gólt Paolo Mazzoleni. Kár: a második szabályos volt, és szép, Pogba tartotta ügyesen a labdát a védők közt, majd sarokkal játszott Osvaldóhoz, aki elegánsan átlöbbölte a labdát a kapus felett.

Gianluigi Buffon a 476. tétmeccsét játszotta a Juventusban, ezzel beérte a klub egy másik kapuslegendáját, Dino Zoffot. Ünneplés gyanánt a szünet után kivédett egy ziccert és egy 11-est - az utóbbit Vidal kezezéséért fújták be, úgy, hogy egy perccel korábban a túloldalon Marschese ugyanilyen megmozdulásáért semmi sem járt. Nehéz eseménydúsabb 0-0-t elképzelni.

Ráadásul nem is maradt 0-0: a Juvétól elvettek egy gólt és egy 11-est, de kapott egy szabadrúgást a 89. percben. És Pirlo gyönyörűen a jobb pipába tekert. A Juve még túlélte a négyperces hosszabbítást, hogy utána kikerekedő szemmel számolgathassa tetemes előnyét a bajnokságban: 17 pont, igaz, a Roma hétfő este fogadja az Udinesét.

A találkozóval párhuzamosan a Juve nagy Európa Liga-ellenfele, a Fiorentina a Chievót fogadta, és simán el is verte 3-1-re. A Juve-Fior EL-párbaj visszavágója 1-1-ről indul majd, csütörtökön 19 órától Firenzében.

Cuadrado klasszis megoldással szerzett vezetést a Fiorentinának:

A Lazio sem adta fel még, hogy jövőre is elinduljon az Európa Ligában. Az Eddy Reja érkezése óta egyre jobb futballt játszó rómaiak 2-0-ra nyertek Cagliariban, és tapadnak a Fiorentinára. Az Atalanta simán lelépte a Sampdoriát, a Livorno és a Sassuolo pedig próbálnak menekülni: a két újonc fontos meccseket nyert meg a hétvégén.