A Bayern München továbbra is ellenállhatatlan a Bundesligában, a bajnok a a 19. fordulóban a Frankfurtot küldte haza egy 5-0-s zakóval. A Bayern két rekordot is megdöntött: 19 forduló alatt 17 győzelmet aratott, és 53 pontnál jár, ilyenre egy csapat sem volt még képes.

Bár a meccs első lövése a Frankfurté volt, a 8. percben már a vendégek kapusának kellett nagyot védenie, hogy maradjon a 0-0, Trapp bravúrral tolta ki a bal saroknál Mandzukic látványos lövését. Két perccel később Shaqiri már közelebb járt, a bal kapufa külső élét találta el.

Újabb 120 másodperc elteltével aztán megjött az első Bayern-gól: Dante ívelte fel a labdát, amit Mandzukic fejelt le, az érkező Götze pedig kapásból szépen kilőtte a jobb sarkot. A Dortmundtól érkezett támadó középpályás könnyen duplázhatott volna, de Ribéry előkészítése után hiába lőtt, Trapp nagyot védett. A Frankfurt egyetlen veszélyes helyzeténél Barnetta beadása Thiagón változtatott irányt, és behullott volna, ha Neuer nem piszkálja ki.

A 44. percben Ribéry tett róla, hogy még megnyugtatóbb legyen az előny, Mandzukic fejese még lepattant egy védőről, de a szemfüles Ribéry ért oda elsőként, és 11 méterről a jobb sarokba lőtt.

A második félidő Götze kapufájával indult, aztán a 67. percben a csereként beállt Robben vágta be a labdát Götze passza után. Két perccel később Ribéry szöglete után Dante csúsztatott a bal kapufa segítségével a hálóba, majd hogy még roszabb legyen a Frankfurt helyzete, sérülés miatt le kellett cserélni Trappot. A helyére érkező Wiedwald úgy tűnt, megúszhatja kapott gól nélkül, de a 89. percben Mandzukic egy szép csellel helyzetbe hozta magát, majd őt is felavatta.

A másik vasárnapi meccsen a Hertha ugyan nagyon gyorsan vezetést szerzett a Nürnberg ellen, de az előző fordulóban az idény eleje óta tartó nyeretlenségét leküzdő Nürnberg a második félidő közepére fordított. A meccs hajrája igazán izgalmasra sikerült, úgy tűnt, a Hertha megkapja az esélyt az egyenlítésre, amikor egy kapura emelt labdát a nürnbergi Petrak kézzel mentett a gólvonalon.

Weiner játékvezető előbb tizenegyest ítélt és piros lapot mutatott fel Petraknak, majd hosszasan egyeztetett az egyik asszisztenssel, és végül les miatt kirúgást ítélt a Nürnberg javára, amely a lassítás alapján jogosnak is tűnt, mert Ramos valóban rossz helyen állt. A Nürnberg ezt megúszta, majd a hosszabbításban büntetőhöz jutott, amelyet Drmic vágott be, eldöntve ezzel a pontok sorsát.