A Real Madrid a félidőben még 0-0-ra állt, végül azonban 2-0-ra győzött a Granada ellen a Primera División 21. fordulójában, így vasárnapi élre állt a bajnokságban.

A meccs ünnepi hangulatban indult, Cristiano Ronaldo ugyanis megmutatta az Aranylabdát a Bernabéu-stadion közönségének, majd a társakkal pózoltak pár fotó kedvéért, miközben a nézők aranyszínű kartonlapokat tartottak a magasba.

A Real egykapuzott az első félidőben, de érvényes gólt nem sikerült szerezni, Benzema ugyan betalált, de les miatt ezt érvénytelenítette a bíró. A legközelebb az egyik Granada-védő állt a gólhoz, aki egy beadás után fejjel akart menteni, de a lécet találta el. Cristiano Ronaldót pedig Roberto kapus fosztotta meg élete egyik legszebb góljától, a portugál ollózását ugyanis óriási bravúrral tolta ki.

00.50-nél látható a videón a látványos jelenet:

A második félidő elején aztán már nem volt ellenszere a kapusnak, Ronaldo ballal lőtte ki a bal alsó sarkot 15 méterről. Ronaldo a második gólban is benne volt, ő ugratta ki Marcelót, aki önzetlenül Benzemához passzolt, a francia csatárnak pedig csak az üres kaput kellett eltalálnia.

Ronaldo később még szabadrúgásból a lécet is megdöngette, így maradt a 2-0, amivel a Real átvette a vezetést, de a Barcelona és az Atlético vasárnap visszaelőzheti, amennyiben nyernek.

A legjobb szombati meccset Sevillában játszották, ahol a Levante meglepetésre 3-2-re nyerni tudott. Pedig Coke káprázatos emelésével még a Sevilla vezetett, de a Levante percek alatt egyenlíteni tudott. A második félidő Navasról, a Levante kapusáról szólt, aki három esetben is hihetetlen bravúrt mutatott be, de szerencséje is volt, mert Rakitic tizenegyesénél a jobb kapufa is kisegítette.

A horvát középpályás később javított, és ezzel ismét a Sevilla vezetett, de a Levante megint gyorsan tudott válaszolni, majd a 75. percben Simao Mate szemfüles góljával a győzelmet is kiharcolta.

Primera División, 21. forduló:
Real Madrid - Granada 2-0 (0-0)
gól: C. Ronaldo (56.), Benzema (74.)

Valladolid - Villarreal 1-0 (1-0)
gól: Rueda (40.)

Valencia - Espanyol 2-2 (2-2)
gól: Paco Alcácer (7.), Jonas (32.), illetve J. Córdoba (3.), Sergio García (45., 11-esből)

Sevilla - Levante 2-3 (1-1)
gól: Coke (25.), Rakitic (68.), illetve Barral (30., 11-esből), Vintra (71.), Simao Mate (75.)
piros lap: Jairo (92.), illetve Karambelasz (91.)