A Diósgyőr meglepetésre 2-1-es győzelmet aratott a tavasszal remeklő, vendég Videoton felett az OTP Bank Liga 22. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A vendégek a hajrában büntetőt rontottak.

Pontokat veszített Kispesten a címvédő

OTP Bank Liga, 22. forduló:
Diósgyőri VTK-Videoton FC 2-1 (2-0)
Diósgyőr, 4000 néző
v.: Szabó Zs.
DVTK: Ribánszki - Vági, Vadász, Kádár, Gohér - Gosztonyi (Seydi, 85.), Fernando (Nagy T., 83.), Tisza, Hanek, Luque (Bacsa, 90.) - Rudolf
Videoton: Bozovic - Brachi, Juhász, Caneira, Héctor Sánchez - Oliveira (Torghelle, 81.), Tóth B. (Alvarez, 71.), Kovács I., Mitrovic, Gyurcsó (Paraiba, 58.) - Nikolics
gól: Luque (11.), Fernando (22.), illetve Nikolics (80.)
sárga lap: Luque (59.), Gosztonyi (66.), Ribánszki (75.), Gohér (86.), Caneira (90.), Brachi (92.), illetve Oliveira (59.), Juhász (65.)

Kiválóan kezdett a hazai csapat, a 10. percben Tisza 30 méteres keresztlabdáját José Luque a 16-oson belül levette, majd balról okosan a kapuba lőtt (1-0):

A 22. percben növelte előnyét a Diósgyőr, ezúttal Luque gurított középre, Fernando pedig a kapunak háttal állva sarokkal lőtt Bozovic lábai mellett a hálóba (2-0).

A Videoton hiába birtokolta többet a labdát, komoly lehetőségre a második félidpő k9özepéig várni kellett. A 72. percben Kovács István 16 méteres lövését Ribánszki óriási vetődéssel a jobb kapufára tolta, a kipattanót pedig Juhász hiába kotorta be közelről, más lesen állt, így a bíró nem adta meg a gólt.

A 80. percben aztán Nikolics szépített (2-1), majd hét perc múlva az egyenlítést is kiharcolhatta volna, de a Paraíba buktatásáért megítélt büntetőt középre lőtte, Ribánszki pedig lábbal védett.

A székesfehérváriak először kaptak ki portugál vezetőedzőjük, José Gomes irányításával, aki télen váltotta honfitársát, Paulo Sousát.

A Videoton eddigi három tavaszi bajnokiját úgy nyerte meg, hogy gólt sem kapott, s közben 14-szer volt eredményes, míg a Magyar Kupában elődöntőbe, a Ligakupába pedig fináléba jutott veretlenül.