Halmosi duplájával és Ugrai góljával simán nyert a Haladás a Puskás-stadionban, ezzel a három ponttal elhúzott a Fraditól, és beérte a tabellán harmadik Diósgyőrt.

NB I., 14. forduló:
Ferencváros-Haladás 0-3
Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző, v.: Fábián
gól: Halmosi (10. és 64.), Ugrai (22.)
FTC: Jova - Gerson (Buzsáky, 67.), Mateos Ramajo, Besic, Bönig (Busai, 80.) - Somalia, Gyömbér, Holman (Diallo, a szünetben), Józsi, Jenner - Böde
Haladás: Rózsa - Fehér Z., Guzmics, Devecseri, Bosnjak - Ugrai (Gyurján, 89.), Simon Á., Nagy I. G., Iszlai, Halmosi (Schimmer, 76.) - Radó (Németh M., 83.)
sárga lap: Besic (55.), Busai (86.), illetve Radó (8.), Guzmics (17.), Iszlai (39.), Németh M. (88.)

A két csapat azonos pontszámmal várta a találkozót, a Ferencváros egy rosszabb sorozat után már ismét őszi dobogóban, a Haladás viszont az eredményes kontrajátékban reménykedett.

A meccsen a vendégek elképzelése érvényesült: Halmosi Péter kis szerencsével már a 10. percben vezetést szerzett, majd a kissé sokkolt Fradi védelmét újabb bő tíz perc múlva Ugrai Roland mattolta (0-2).

Fordulás után Halmosi megduplázta góljai számát, és bár a hajrában Devecseri kis híján öngólt fejelt, ezúttal nem sikerült neki az, ami a válogatottban, maradt tehát a 0-3.

Gerson és Halmosi párbaját az utóbbi nyerte Forrás: MTI/Illyés Tibor

A Haladás zsinórban az ötödik idegenbeli tétmeccsét nyerte meg, és a bajnokságban is ötmeccses veretlen szériában van. Ráadásul gólt sem kapott, így három bajnokit nyert egymás után idegenben, kapott gól nélkül - ilyen bravúrt csak egyszer, még 1947-ben tudott bemutatni, a Puskásban pedig utoljára 1957-ben verte a Fradit.

Két gólja ellenére Halmosi kritikusan nyilatkozott a lefújás után az M1-nek, azért is "óriási dolognak" tartva a győzelmet, mert "amilyen körülmények között edzettünk egész héten, az a vicc kategóriája." Mint mondta, a pályán "áll a víz, a sár", ezért műfüvön edzettek, szombaton pedig a stadionban, a kapu mögött.

A Hali a táblázaton pontszámban és gólkülönbségben is beérte a dobogó alsó fokán álló Diósgyőrt (egyformán 26 pont, 24-15-ös gólkülönbség), míg a Fradi 23 ponttal a hatodik.

A hazai zöld-fehérek Buzsáky Ákosnak sem örülhettek: a 67. percben becserélt játékos negyedóra után sérülten ballagott le a pályáról.

Ricardo Moniz, a Fradi trénere hasonlóan kritikus volt a saját csapatával szemben: "Látszik, hogy kétarcú csapat vagyunk, a múlt héten kreatívabbak, frissebbek voltunk. Tudtuk, hogy ha a Haladás ellen hátrányba kerülünk, akkor az halálos lehet, sajnos, ez be is jött."

A forduló zárómeccsén:
Kecskemét-Újpest 1-1
Kecskemét, 2000 néző, v.: Bognár
Balázs (9.), ill. Vukasovic (3., öngól)
kiállítva: Vasiljevic (47.)
Kecskemét: Antal B. - Póti, Gyagya, Karan, Varga R. - Patvaros, Savic, Vukasovic (Pekár, 63.) - Balázs Zs., Rajczi (Barry, 68.), Gréczi (Nagy P., 84.)
Újpest: Balajcza - Ngawa, Litauszki, Juanan, Balogh B. - Eninful, Stanisavljevic - Simon K., Vasiljevic, Lázár B. (Sankovic, 72.) - Kabát (Vermes, 93.)
sárga lap: Karan (42.), illetve Vasiljevic (45.)

Az első félidő két gyors góllal kezdődött, majd több kecskeméti gólszerzési lehetőség kimaradt a félidőig. A második játékrész elején Vasiljevic műesésért megkapta második sárga lapját, ezért tíz főre fogyatkozott a vendégcsapat. Az emberelőnyben a Kecskemét nem tudott komoly gólhelyzetet kialakítani az Újpest kapuja előtt, sőt, a vendégek veszélyesebben futballoztak, gól viszont egyik oldalon sem született.