A magyar U21-es fociválogatott hiába vezetett Ausztriában, végül elbukta a grazi Eb-selejtezőt, így a maradék esélyét is elveszítette a továbbjutásra.

U21-es Eb-selejtező:
Ausztria - Magyarország 4-2 (1-2)
gól: Offenbacher (8.), Zulj (54.), Stöger (67.), Friesenbichler (83.), ill. Radó (17.), Holman (26.)

A magyarok igazolták az osztrák edző meccs előtti óvatos nyilatkozatát, és két gyors góllal válaszoltak a hazai vezetésre. Előbb Radó cselezte ki a kapust, és lőtt a kapuba egy kontra végén, majd Holman fejezett be látványos emeléssel egy mintaszerű akciót (1-2).

a szünetben még a magyar gólokat elemezgették az osztrákok

A szünet előtt nőhetett volna a magyar előny, ám a jól játszó Kovács 12 méteres lövését bravúrral védte a hazai kapus.

A szünet után gyorsan jött az osztrák egyenlítés egy szép támadásból, nem sokkal később pedig a fordítás is. A hazaiak a hajrában még egyszer mattolták a kinyíló magyar védelmet, így végül magabiztos győzelemmel erősítették meg a második helyüket a csoportban.

Az osztrákoknak a hátralevő két hazai meccsükön egyetlen pont is elég a továbbjutáshoz.

A csoport másik hétfői meccsén:
Albánia - Spanyolország 0-2

A csoport állása:
1. Spanyolország 18 pont (6 meccs), 2. Ausztria 12 (5), 3. Magyarország 6 (6), 4. Bosznia 6 (6), 5. Albánia 3 (6)

Hátralevő mérkőzések:
Ausztria - Albánia
Ausztria - Bosznia
Magyarország - Spanyolország
Spanyolország - Ausztria
Bosznia - Magyarország

A tíz selejtezőcsoportból a hét csoportgyőztes és a négy legjobb második jut be a pótselejtezőbe, ahonnan a hét párharc győztese csatlakozik a rendező Csehországhoz az Eb-n.