Nem tudott visszajönni a borzasztó kezdésből az Újpest labdarúgócsapata, amely 4-1-re kikapott a vendég Debrecentől az NB I 13. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. A Loki öt bajnoki óta veretlen.

OTP Bank Liga, 13. forduló:
Újpest FC - DVSC-TEVA 1-4 (0-3)
Szusza Ferenc Stadion, 1500 néző
v.: Vad II.
Újpest: Balajcza - Ngawa, Nego, Juanan, Litauszki - Simon K., Eninful (Tshibuabua, 57.), Vasiljevic, Balogh B. (Sankovic, 72.) - Lázár B. (Stanisavljevic, 77.), Kabát
Debrecen: Novakovic - Lázár P., Mészáros N., Trninic, Korhut (Bódi, 66.) - Se. Bouadla, Zsidai, Vadnai, Szakály P. - Kulcsár T. (Seydi, 76.), Sidibe
gól: Simon K. (62.), illetve Kulcsár T. (7.), Sidibe (10., 76.), Se. Bouadla (12.)
piros lap: Nego (90.), illetve Se. Bouadla (81.)
sárga lap: Kabát (24.), Simon K. (83.), illetve Se. Bouadla (63., 81.)

Sidibe kétszer is eredményes volt. Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A múlt heti, MTK elleni idegenbeli siker, majd a Baja elleni Magyar Kupa-győzelem után hazai sikerre készült Nebojsa Vignjevic, az Újpest új edzője, de tanítványai tizenkét perc alatt minden reményét keresztül húzták.

Pedig nem kezdett észveszejtően a Debrecen, de olyan rosszul helyezkedtek, és ütemtelenül mozogtak a hazai védők, hogy a vendégek nem tudtak nem gólokat szerezni.

A 7. percben Kulcsár szerzet vezetést egy közeli lövéssel, három perc múlva Ngawa a saját lábát találta el a gólvonalon, így Sidibe könnyedén helyezett az üres kapuba, majd a 12. percben Szakály teljesen akadálytalanul rohanhatott az alapvonalig, beadását Litauszki a saját kapufájára vágta, a kipattanót pedig Selim Bouadla nyolc méterről a jobb felsőbe bombázta.

0-3 után felébredt kicsit az Újpest, de Vasiljevic ajtó-ablak ziccerben nem találta el az üres kaput, Kabát pedig hiába szépített, akkora lesen állt, hogy nem lehetett nem észrevenni.

A második félidőt egy Kabát-fejes nyitotta, de szépíteni csak a 62. percben sikerült Simon Krisztián révén (1-3). De ennél többre nem futotta az Újpest erejéből, Kabát buktatásáért elmaradt a tizenegyes, a 76. percben pedig Sidibe közeli ollózásával kialakult az 1-4-es végeredmény.

A 93. percben még Seydi rúghatott egy büntetőt, de a jobbra vetődő Balajcza bravúrral mentett.