Fölényesen nyert a Bajnokok Ligája nyitókörében a címvédő Bayern München, a Real Madrid, a PSG, illetve a két manchesteri csapat is. Ronaldo mesterhármast lőtt, Ibrahimovic 11-est hibázott, Rolfes, Van Persie, Yaya Touré, Alaba fergeteges gólt lőtt.

Nem óvatoskodtak a csapatok a BL főtáblás küzdelmeinek nyitányán: nyolc meccsen kereken harminc gól esett. A címvédő Bayern München simán elintézte a CSZKA Moszkvát, a Real Madrid idegenben lőtt hatot a Galatasaraynak, Wayne Rooney meglőtte a kétszázadik gólját a Manchester Unitedben, Zlatan Ibrahimovic viszont büntetőt rontott, ám a Paris SG így is simán nyert. Nézzük csoportról csoportra a történéseket!

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:
Manchester United (angol) - Bayer Leverkusen (német) 4-2
gól: Rooney (22. és 70.), Van Persie (59.), Valencia (79.), illetve Rolfes (45.), Toprak (88.)
Manchester: De Gea - Smalling, R. Ferdinand, Vidics, Evra - Valencia, Kagava (Young, 71.), Carrick, Fellaini (Cleverly, 80.) - Rooney (Hernandez, 84.), Van Persie
Bayer: Leno - Donati, Spahic, Ömer Toprak, Boenisch - Can, Reinartz, Rolfes - Sam (Kruse, 78.), Kiessling (Derdyok, 78.), Hung Min Szon (Bender, 60.)

Real Sociedad (spanyol) - Sahtar Donyeck (ukrán) 0-2
gól: Alex Teixeira (65. és 87.)
Sociedad: Bravo - Estrada, Mikel Gonzalez, Inigo Martinez, De la Bella - Bergara - Ruben Pardo (Granero, 83.) - Xabi Prieto - Vela, Griezmann (Castro, 74.) - Seferovic (Agirretxe, 69.)
Sahtar: Pjatov - Srna, Rakickij, Kucher, Sevcsuk - Fernando (Fred, 87.), Hübschman (Sztepanenko, 66.) - Douglas Costa (Bernard, 77.), Alex Teixeira, Taison - Luiz Adriano

David Moyes először irányított BL-meccsen csapatot, ám a Manchester United ellenfele, a Leverkusen élén ugyanezt tette Sami Hyypia is. Rooney ezzel szemben már a 79. BL-meccsét játszotta, meg is lőtte a 33. gólját rutinosan. Közel ötven percel később Rooney megszerezte kétszázadik gólját a MU színeiben, ezzel már 3-1-re vezetett a csapata, be is húzta a győzelmet gond nélkül.

A csoport másik meccsén a BL-újonc Sociedad a rutinos, de a nyáron meggyengült Sahtart fogadta. A spanyolok három támadója összesen hatmeccsnyi nemzetközi góllal büszkélkedhetett, míg Luiz Adriano egymaga hússzal a kezdés előtt. A meccset azonban mégsem az ukránok egyszem csatára döntötte el, hanem a duplázó Alex Teixeira.

B csoport:
Galatasaray (török) - Real Madrid (spanyol) 1-6
gól: Ümüt Bülüt (84.), illetve Isco (32.), Benzema (54. és 81.), Ronaldo (63., 68. és 91.)
Galata: Muslera - Eboué, Chedjou, Nounkou, Riera - Selcuk Inan, Felipe Melo, Engin Baytar (Bruma, 63.) - Burak Yilmaz, Sneijder, Drogba (Amrabat, 46.)
Real: Casillas (Lopez, 15.) - Carvajal, S. Ramos, Pepe, Arbeloa - Modric (Illarramendi, 73.), Khedira - Di María, Isco (Bale, 65.), C. Ronaldo - Benzema

Köbenhavn (dán) - Juventus (olasz) 1-1
gól: Jörgensen (14.), illetve Quagliarella (54.)
Köbenhavn: Wiland - Jacobsen, Mellberg, Sigurdsson, Bengtsson - Bolanos (Toutouh, 79.), Claudemir (Margreitter, 87.), Delaney, Braaten - Adi (Glislason, 70.), Jörgensen
Juve: Buffon - Ogbonna, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Pirlo, Peluso (De Ceglie, 73.) - Vidal, Pogba - Tévez, Quagliarella

A Real Madrid Gareth Bale nélkül, viszont Iker Casillasszal a kapuban kezdte a meccset - csakhogy a hányatott sorsú kapus tíz perc után ápolást kért, mert korábban ütközött saját védőjével, Sergio Ramosszal. Diego Lopez 14 perc után váltotta Casillast.

Mindkét kapus nagyokat védett, majd miután az első félórát kiimádkozta 0-0-ra a Real, Isco kapufás góljával megszerezte a vezetést. A Málagából érkezett középpályás eddig kilenc BL-meccsen négy gólt lőtt, három gólpasszt adott.

Pár percre megzavarodtak a törökök, és bár fordulás után ismét fölénybe kerültek, gólt megint a Real lőtt, közelebbről Benzema. Ez már sok volt Fatih Terim legénységének, amely megtört, a Real viszont kénye-kedve szerint lőhette a gólokat.

A csoport másik meccsén Juventus visszatért Dániába: az előző BL-idényben csak 1-1-et játszott a Nordsjaelland otthonában, erre megismétlődött az akkori forgatókönyv: ezúttal is hátrányba került, majd egyenlített az olasz csapat.

C csoport:
Benfica (portugál) - Anderlecht (belga) 2-0
gól: Djuricic (4.), Luisao (30.)
Benfica: Artur Moraes - André Almeida, Luisao, Garay, Siqueira - Fejsa - Perez (John, 69.), Matic - Djuricic (Maxi Pereira, 75.), Cardozo (Lima, 87.), Markovic
Anderlecht: Proto - G. Gillet, Kouyaté, Mbemba, N'Sakala - De Zeeuw (Acheampong, 46.), Kljestan - Milivojevic - Bruno (Praet, 79.), Mitrovic (Cyriac, 76.), M. Suarez

Olimpiakosz Pireusz (görög) - Paris SG (francia) 1-4
gól: Weiss (25.), illetve Cavani (19.), Th. Motta (68. és 73.), Marquinhos (86.)
Olimpiakosz: Jiménez - Maniatisz, Medjani, Sziovasz, Bong - Machado, Szamarisz - Fuster (Saviola, 74.), Dominguez (Campbell 60.), Weiss (Yatabaré 84.) - Mitroglu
PSG: Sirigu - Van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell - Lucas (Lavezzi, 46.), Motta, Verratti, Matuidi - Cavani (Ménez, 90.), Ibrahimovic

A Benfica előző idénye egy vesztes Európa Liga-döntővel ért véget, az új viszont egy győztes BL-csoportmeccsel indult, mi több, Filip Djuricic lőtte az idény első gólját a BL-főtáblán.

"A futball megtanított arra, hogy aki döntetlenre játszik, kikap" - ezzel a bölcsességgel vezette fel a meccset Míchel, az Olimpiakosz edzője, aki kihagyta Megyeri Balázst a kezdőből. Nem játszottak tehát döntetlenre, mégis kikaptak, Cavaniék négyet rámoltak be, még úgy is, hogy Ibrahimovic a 82. percben 11-est hibázott.

D csoport:
Bayern München (német) - CSZKA Moszkva (orosz) 3-0
gól: Alaba (4.), Mandzukic (41.), Robben (68.)
Bayern: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben (Shaqiri, 79.), Müller, Kroos (Schweinsteiger, 71.), Ribéry - Mandzukic (Pizarro, 75.)
CSZKA: Akinfejev - Nababkin, Berezuckij, Ignasevics, Scsennyikov - Cauna, Wernbloom - Zuber (Milanov, 77.), Honda, Vitinho (Tosic, 46.) - Musa (Bazelyuk, 74.)

Viktoria Plzen (cseh) - Manchester City (angol) 0-3
gól: Dzeko (48.), Touré (53.), Agüero (56.)
Plzen: Kozacik - Rajtoral, Hejda (Hubnik, 67.), Prochazka, Limbersky - Horava, Horvath - Petrzela, Kolar (Duris, 61.), Kovarik - Bakos (Tecl, 84.)
ManCity: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Kolarov - Yaya Touré (Javi Garcia, 80.), Fernandinho - Jesus Navas (Milner, 68.), Nasri - Aguero - Dzeko (Negredo, 83.)

A BL-ben még soha, egyetlen csapat sem tudott címet védeni, a Bayern München most megtette az első lépést: Alaba korán bombagólt lőtt, majd Mandzukic még a szünet előtt megduplázta az előnyt. Végül Robben zárta le a meccset, a 3-0 magabiztos kezdés.

A Manchester City eddig sokat költött, de keveset keresett, legalábbis a BL-ben, ahol eddig sosem jutott túl a csoportkörön. Ezúttal viszont egy határozott idegenbeli győzelemmel kezdett Manuel Pellegrini csapata: noha a félidőben még csak 0-0-ra állt, fordulás után 12 perc alatt három gólt is berámolt. Edin Dzekóban lehetett bízni: a bosnyák eddigi öt BL-góljából négyet idegenben lőtt. Már hatból öt a mérlege.