A Roma átgázolt a Bolognán is

Rudi Garcia AS Romája a hatodik bajnokiját is behúzta, ezzel egyedüliként a Serie A-ban hibátlan. A Bologna nem okozott gondot, ám most jönnek az igazi tesztek.

Hogy van a scudetto franciául?

Serie A, 6. forduló:
Roma-Bologna 5-0 (3-0)
gól: Florenzi (8.), Gervinho (17. és 62.), Benatia (26.), Ljajic

A Bologna 1428 napja nem győzte le a Romát az Olimpicóban, és ez a szám csak tovább nőtt vasárnap. A Roma már a nyolcadik percben vezetést szerzett, Pjanic lövését Curci még kiütötte, ám a kipattanót Florenzi az őrizetlen kapuba bólintotta.

Rudi Garcia csapata nem állt le, Totti szép passza után Gervinho lőtte ki a bal alsót, Benatia szögletből rúgott kapásgólt, 26 perc után 3-0.

Később egyre hevesebben esett az eső, és a gólok sem apadtak el teljesen, Gervinho szép szóló végén varrt a bal fölsőbe. A vendégek átlövésekkel próbálkoztak, de De Sanctis kapus éber maradt, noha csak szórványosan jutott munkához - ez is kellett ahhoz, hogy a Roma már az ötödik meccsét hozza le kapott gól nélkül. Ugyanakkor a legtöbb gólt is Tottiék lőtték már, mivel záróakkordként Ljajic éles szögből lőtt igen furcsa gólt, és Totti csúnyán mellé lőtt egy ziccert.

A Roma továbbra is hibátlan, ám csak most következnek a komoly tesztek: október 5-én az Interhez látogat, 19-én a Napolit fogadja majd.

A forduló utolsó meccsét, a Fiorentina-Parmát hétfőn 20.45-től rendezik.