Az újonc Cardiff City nagy meglepetésre 3-2-re nyert a vendég Manchester City ellen az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnapi játéknapján.

A két csapat legutóbb 1994-ben találkozott egymással, az akkor még harmadosztályú walesi együttes az FA-kupa negyedik fordulójában múlta felül a manchesterieket.

A félidőben 0-0 volt az állás, aztán Dzeko bombagóljával vezetést szerzett a City, de erre háromszor is válaszoltak a hazaiak, Frazier Campbell a hajrában, nyolc percen belül két szöglet utáni fejesgólt is szerzett. A 92. percben Negredo már csak szépíteni tudott.

A forduló másik vasárnapi mérkőzésén a Tottenham Hotspur 1-0-ra győzte le a legutóbbi szezonban Ligakupa-győztes - szintén walesi - Swansea City együttesét. A londoniak ugyanúgy nyertek, mint ahogy a nyitófordulóban a Crystal Palace vendégeként, hiszen akkor is az új szerzemény, Roberto Soldado büntetőből szerzett gólja döntött.