A Ferencváros 3-1-es győzelmet aratott Pakson a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

OTP Bank Liga, 26. forduló:
MVM Paks - Ferencváros 1-3 (0-1)
Paks, 5000 néző
v.: Andó-Szabó
Paks: Németh G. - Heffler T., Éger, Fiola, Szabó J. - Bartha (Kovács G., 68.), Sifter, Eppel, Báló (Könyves, 57.) - Tököli (Vayer, 80.), Lázok
Ferencváros: Jova - Somalia, Klein, Besic, Bönig - Alempijevic, Gyömbér, Leonardo (Cukic, 64.), Józsi (Holman, 90.), Martinus (Orosz, 85.) - Böde
gól: Lázok (88., 11-eből), illetve Leonardo (45.), Besic (64.), Klein (73.)
sárga lap: Heffler T. (28.), Szabó J. (44.), Sifter (63.), Tököli (75.), illetve Bönig (6.), Alempijevic (42.), Leonardo (54.), Somalia (76.), Cukic (79.)

Lendületesen kezdett a Ferencváros, de sokáig nem sikerült a kapuba találnia. A 45. percben mégis vezetést szerzett, Leonardo 18 méteres szabadrúgása a szétnyíló sorfal egyik tagján megpattant, és a labda a balra vetődő kapus mellett a kapu közepébe vágódott (0-1).

A 64. percben újabb szabadrúgásgól esett, Németh Gábor kapus még a sorfalat igazgatta a jobb kapufánál, amikor Besic ellőtte a labdát, és a kapus hiába igyekezett vissza, nem védhetett (0-2).

Tíz perc múlva Józsi beadását Klein öt méterről bólintotta a bal sarokba (0-3), így a végén már az is belefért, hogy a Fiola Attila buktatásáért megítélt tizenegyest Lázok értékesítse (1-3).

13 gólos: Kabát (Újpest)
12 gólos: Nikolics (Videoton), Varga R. (Győr)
10 gólos: Délczeg (Honvéd), Simon A. (Paks/Pécs)
9 gólos: Lázok (Paks)
8 gólos: Kamber (Győr), Kanta J. (MTK), Koltai (Győr), Maric (Pápa), Németh N. (Eger), Sidibe (Debrecen)
7 gólos: Oláh (Kaposvár), Tischler (MTK), Vasiljevic (Újpest)